Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Adwentu – 11.12.2022r.

  1. Dzisiejsza 3 niedziela Adwentu jest nazwana Niedzielą Radości – Gaudete.
  2. Dzisiejsza taca będzie przeznaczona na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.
  3. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 7, 8 i 1 ponadpodstawowej.
  4. Codziennie od pon. do piątku o godz. 17.00 Roraty o NMP, na które zapraszam wszystkie dzieci z lampionami, a zwłaszcza dzieci 1 Komunijne. Zapraszam również kandydatów do bierzmowania i wszystkich chętnych.
  5. Spowiedź adwentowa z udziałem księży z naszego dekanatu odbędzie się w czwartek 15 grudnia. W Goli od godz. 15.00, w Serbach od 15.45. Bardzo proszę wszystkich o skorzystanie w tym dniu ze spowiedzi św. i nie odkładanie jej na później, gdyż tuż przed Świętami może już nie być możliwości wyspowiadania się.
  6. Do przygotowanych koszy w kościele można wkładać produkty żywnościowe, z których parafialny Caritas zorganizuje świąteczne paczki dla ludzi potrzebujących pomocy z naszej parafii. Zamiast produktów żywnościowych można też na ten cel złożyć ofiarę do skarbonki Caritas umieszczonej przy konfesjonale.
  7. Trwa roznoszenie do domów opłatków przez wolontariuszy z naszej parafii. Wzorem ubiegłych lat, do pozostawionej koperty można włożyć ofiarę i przekazać ją na niedzielną tacę. Dochód ze sprzedaży opłatków będzie przeznaczony na całkowitą wymianę instalacji elektrycznej w kościele parafialnym.
  8.  Można kupić najnowszą prasę katolicką: tygodniki Niedziela – 10 zł, Gość Niedzielny – 8 zł.
  9. Bardzo dziękuję wszystkim za zaangażowanie w rozmaitą pomoc liturgiczną i organizacyjną przy naszej parafii. Panu sołtysowi Tadeuszowi i pani radnej Krystynie za doposażenie plebani, panom strażakom i innym parafianom również za doposażenie plebani, za pomoc w sprawach gospodarczych i technicznych. Wszystkim ofiarodawcom za artykuły żywnościowe w koszach, za ofiary do skarbony Caritas i za wpłaty na wszelkie potrzeby naszej parafii i za wszelką życzliwość, uśmiech i pomoc składam serdeczne Bóg zapłać!
  10. Życzę błogosławionej niedzieli i dobrego wypoczynku i jak najlepszego przygotowania się do przedświątecznej spowiedzi św.

Ks. Marek Waściński