Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Adwentu – 18.12.2022r.

 1. Dziś podczas Mszy o godz. 12.00 będzie przyjęcie do grona ministrantów 4 aspirantów. Dziękuję katechecie p. Adrianowi za ich przygotowanie do służby liturgicznej ołtarza.
 2. W środę uczniowie naszej szkoły zapraszają na Jasełka o godz. 18.00 do sali gimn.
 3. W sobotę Wigilia Narodzenia Pańskiego. W tym dniu Msza o godz. 8.00 rano, oraz uroczysta Pasterka o północy. Taca z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. Ks. Bp. Wilhelma Pluty. W tym dniu tradycyjnie przełamiemy się opłatkiem składając sobie świąteczne życzenia i wybaczając sobie wszelkie urazy i przykrości. Niech w tym dniu przy stole wigilijnym nie zabraknie odczytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa i zaśpiewania kolędy. Tradycyjnie w tym dniu zachowujemy post od pokarmów mięsnych i pod żadnym pozorem nie spożywamy alkoholu. Pamiętajmy w dniu Wigilii o znanych nam osobach samotnych. Najistotniejszym świętowaniem Bożego Narodzenia jest przyjęcie z miłością przychodzącego Jezusa w Komunii św.
 4. Codziennie od pon. do czwartku włącznie o godz. 17.00 Roraty o NMP, na które zapraszam wszystkie dzieci z lampionami, a zwłaszcza dzieci 1 Komunijne. Zapraszam również kandydatów do bierzmowania i wszystkich chętnych.
 5. Spowiedź adwentowa z udziałem księży z naszego dekanatu odbyła się w miniony czwartek 15 grudnia. Bardzo dziękuję wszystkim Księżom spowiednikom za posługę w konfesjonale, a paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Serbach za przygotowanie poczęstunku. Osoby, które nie mogły wyspowiadać się w miniony czwartek będą mogły przystąpić do tego sakramentu pół godz. przed każdą Mszą.
 6. Do przygotowanych koszy w kościele można wkładać produkty żywnościowe, z których w tym tygodniu parafialny Caritas zorganizuje świąteczne paczki dla ludzi potrzebujących pomocy z naszej parafii. Na ten cel można złożyć ofiarę do skarbonki przy konfesjonale. Za wszystkie dary serca bardzo serdecznie dziękuję.
 7. W minionym tygodniu zostały rozniesione do naszych domów opłatki. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w tę akcję. Opłatki można jeszcze nabyć w kościele. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na całkowitą wymianę instalacji elektrycznej w kościele parafialnym.
 8.  Można kupić najnowszą prasę katolicką: tygodniki Niedziela – 10 zł, Gość Niedzielny – 8 zł. Mały Gość Niedzielny 7 zł.
 9. Za tydzień 25 grudnia obchodzimy pierwszy dzień Uroczystości Bożego Narodzenia. Msze św. w pierwszy i drugi dzień Świąt św. o 8.00 i 12.00, ale bez Mszy o godz. 17.00.
 10. Bardzo dziękuję wszystkim za wszelką pomoc liturgiczną i organizacyjną przy naszej parafii. Wszystkim dobroczyńcom znanym Panu Bogu dziękuję za doposażenie plebani. Za ofiary wpłacane na sprzątanie kościoła, za opłatki i na wszelkie potrzeby parafii, a także za wszelką życzliwość, uśmiech i dobre słowo składam serdeczne Bóg zapłać! Zależy nam wszystkim, aby w niedziele na Mszach grały organy. Jednakże ta posługa również jest związana z kosztami, dlatego zwracam się z prośbą, aby w miarę możliwości w kopertach składać dobrowolną wg uznania ofiarę na ten cel.
 11. Życzę błogosławionej niedzieli i dobrego wypoczynku, oraz owocnego przeżycia ostatniego tygodnia Adwentu.

Ks. Marek Waściński