Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na uroczystość Bożego Narodzenia – 25.12.2022r.

 1. Dziś Kościół katolicki na całym świecie celebruje uroczystość Narodzenia Jezusa. Jest to jedno z najważniejszych świąt w świecie chrześcijańskim. Najistotniejszym świętowaniem Bożego Narodzenia jest przyjęcie z miłością przychodzącego Jezusa w Komunii św. Taca z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. Ks. Bp. Wilhelma Pluty. W pierwszy i drugi dzień Świąt nie ma Mszy św. o godz. 17.00.
 2. W poniedziałek drugi dzień świąt i jednocześnie święto ku czci pierwszego męczennika św. Szczepana. Taca w tym dniu tradycyjnie jest przeznaczona na potrzeby KUL i IFT w Zielonej Górze. We wtorek Święto św. Jana Ap i Ewangelisty, można przynieść swoje wino do poświęcenia. W środę święto Świętych Młodzianków.
 3. W tym roku wyjątkowo w piątek 30 grudnia obchodzimy święto ku czci Świętej Rodziny z Nazaretu. Jest to patronalne święto Rodzin Katolickich. Szczególnie w tym dniu na Mszę sw. o godz. 17.00 zapraszam całe rodziny i małżeństwa. Z tego powodu zgodnie z normami KPK, udzielam wszystkim mieszkańcom naszej parafii dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych. Każdy korzystający w tym dniu z udzielonej dyspensy jest zobowiązany do odmówienia jednej „10” różańca św. w intencji papieża Franciszka.
 4. W minionym tygodniu z zebranych ofiar i produktów żywnościowych parafialny Caritas zorganizował świąteczne paczki dla ludzi potrzebujących pomocy z naszej parafii. Za wszystkie dary serca bardzo serdecznie dziękuję.
 5. W minioną niedzielę taca była zbierana na fundusz remontowy. W Serbach zebraliśmy 1391 zł, w Goli 737 zł.
 6.  Można kupić najnowszą prasę katolicką: tygodniki Niedziela – 10 zł, wraz z pięknym kalendarzem na przyszły rok. Gość Niedzielny jest świątecznym podwójnym wydaniem – 15 zł. Mały Gość Niedzielny – 7 zł.
 7. W sobotę 31 grudnia zapraszam na Mszę św i nabożeństwo z okazji zakończenia obecnego roku.
 8. Za tydzień w niedzielę 1 stycznia rozpoczynamy nowy rok  Uroczystością Matki Bożej Rodzicielki. Jest to jednocześnie Światowy Dzień Modlitw o Pokój.
 9. Wkrótce będę odwiedzał domy naszych parafian z tradycyjną wizytą duszpasterską zwaną Kolędą. W środę, czwartek i piątek Kolęda w Goli, początek od godz. 10.00. Spotkanie dla ministrantów chcących chodzić „po kolędzie” w sobotę o 10.00 na plebani.
 10. Bardzo dziękuję wszystkim DOBROCZYŃCOM za wszelką pomoc liturgiczną, materialną i organizacyjną przy naszej parafii. Dziękuję za ofiarowane choinki do kościoła, za ich oprawienie i przystrojenie, za prace porządkowe w kościele i na zewnątrz, za udekorowanie kościoła na Święta, za doposażenie plebani w meble. Za wszelkie dary, poświęcony czas i dobre serca wszystkim DOBROCZYŃCOM znanym Panu Bogu bardzo serdecznie dziękuję! Serdeczne Bóg zapłać składam także za ofiary wpłacane na sprzątanie kościoła, dla organistów, za opłatki i na wszelkie potrzeby parafii.
 11. Życzę błogosławionych Świąt spędzonych z Jezusem w sercu w gronie rodziny i najbliższych, a także dobrego odpoczynku.
 12. Intencje mszalne

     Ks. Marek Waściński