Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na 08.01.2023r. – Święto Chrztu Pańskiego

 1. Dziś obchodzimy święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. Od poniedziałku 9 stycznia zaczyna się tzw okres zwykły, który potrwa do wtorku przed Środą Popielcową. Tradycyjnie kolędy śpiewamy do święta Ofiarowania Pańskiego 2 lutego.
 2. Za tydzień przypada 3 niedziela miesiąca, z której taca będzie przeznaczona na fundusz remontowy naszej parafii.
 3. W miniony piątek odbyło się spotkanie opłatkowe na plebani dla wszystkich chętnych parafian. Dziękuję wszystkim przybyłym za obecność, miłe wspólne kolędowanie i biesiadę przy stole. Bardzo dziękuję wszystkim za wszelką pomoc w przygotowaniu tego spotkania, za domowe wypieki i wszelkie dobro.
 4. Trwają odwiedziny duszpasterskie w Serbach. Jest to czas wspólnej modlitwy, zapoznania się, błogosławieństwa mieszkańców i domów. Proszę, aby w miarę możliwości byli obecni wszyscy domownicy. Ze względu na trwającą w styczniu kolędę pilne sprawy kancelaryjne proszę planować na czas przedpołudniowy.
 5. Można kupić najnowszą prasę katolicką. Tygodnik Niedziela – 10 zł. Gość Niedzielny od nowego roku podrożał o 2 zł i odtąd na stałe kosztuje również – 10 zł. Mały Gość Niedzielny na styczeń – 7 zł., zostały 2 ostatnie egzemplarze.
 6. W trakcie trwania kolędy Msze św. od poniedziałku do piątku będą o godz. 15.00. Osoby, które już zamówiły Msze o 17.00 proszę o osobisty kontakt.
 7. W czwartek 12 stycznia przypada 15 rocznica tragicznej śmierci tutejszego proboszcza kapłana Władysława Polaka, oraz gospodyni p. Heleny. W tym dniu będzie odprawiona Msza św. w ich intencji o godz. 15.00, oraz nabożeństwo różańcowe o 14.30, na które serdecznie zapraszam.
 8. Spotkanie dla ministrantów chcących chodzić „po kolędzie” w sobotę o 9.00 na plebani.
 9. Bardzo dziękuję za ofiary wpłacane podczas kolędy, na sprzątanie kościoła, dla organistów, za opłatki i na wszelkie potrzeby parafii. Poszukuję chętnej osoby (osób) do odpłatnej pracy przy sprzątaniu kościoła.
 10. Plan kolędy:
  9 stycznia – Parkowa + Złote Piaski. Od godz. 15.30
  10 stycznia – Rumiankowa, Makowa, Bratkowa, Dębowa, Bukowa.Od15.30
  11 stycznia – Słoneczna i Wiosenna. Od godz. 15.30
  12 stycznia – Gospodarcza. Od godz. 15.30
  13 stycznia – Ogrodowa – nieparzyste. Od 15.30
  14 stycznia – Ogrodowa – parzyste. Od 10.00

     Ks. Marek Waściński