Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia na IV Niedzielę Zwykłą – 29.01.2023r.

 1. W minionym tygodniu zakończyła się w naszej parafii wizyta duszpasterska. Przyjęło mnie w swoich domach ok 70-75% mieszkańców Serbów, Goli i Starych Serbów. Spotkałem się z bardzo dużą życzliwością i gościnnością. Bardzo dziękuję za te spotkania, za wspólną modlitwę, rozmowy, wszelkie sugestie i propozycje. Dziękuję wszystkim, którzy mnie podjęli posiłkiem; serdeczne Bóg zapłać za wszelkie złożone tradycyjne ofiary kolędowe, a także za składane ofiary na potrzeby remontu kościoła, na organistę, na sprzątanie kościoła, za opłatki i za troskę o sprawy naszej parafii. Bardzo dziękuję wszystkim ministrantom za cierpliwe wielogodzinne towarzyszenie mi, niejednokrotnie w niesprzyjającej pogodzie. Był to bardzo cenny czas wspólnego zapoznania się i nawiązania jakże potrzebnych wzajemnych relacji. Jednocześnie serdecznie przepraszam wszystkich, do których dotarłem o zbyt późnej godzinie, a także tych Parafian, których nie odwiedziłem ze względu na ich godziny pracy. Chętnie spotkam się z nimi w innym dogodnym terminie.
 2. Od jutra Msze św. w tygodniu będą o godz. 17.00. W środę Msza św. jest poprzedzona Nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy.
 3. We wtorek 31 stycznia po Mszy św. będzie demontaż dekoracji świątecznej w kościele. Zapraszam chętne osoby do pomocy, a szczególnie rodziców dzieci 1 Komunijnych.
 4. W najbliższy czwartek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane Matki Bożej Gromnicznej. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Taca w tym dniu będzie przeznaczona na potrzeby zakonów kontemplacyjnych. Jest to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca. 2 lutego przychodzimy do kościoła ze świecami.
 5. W tym tygodniu przypada również pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godz. przed każdą Mszą św. Szczególnie zapraszam do skorzystania ze spowiedzi kandydatów do bierzmowania, a także osoby, które już dawno się nie spowiadały, aby każdy mógł przystępować z czystym sercem do Komunii św.
 6. W piątek od godz. 10.00 będę odwiedzał chorych Parafian z Najświętszym Sakramentem.
 7. W sobotę 4 lutego Msza św. rano o godz. 10.00 wraz z Nabożeństwem Pierwszo-sobotnim, a także zmiana tajemnic dla Żywego Różańca.
 8. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na potrzeby hospicjów w naszej diecezji w związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Chorego.
 9. Rekolekcje wielkopostne w tym roku odbędą się od 5 Niedzieli W.Postu do następującej środy. W tym czasie odbędą się również rekolekcje szkolne.
 10. Nowo powstała schola dziecięco młodzieżowa zaprasza chętne dzieci i młodzież do włączenia się w śpiew na chwałę Boga. Zapraszamy też uzdolnionych muzycznie grających na różnych instrumentach. Zgłoszenia przyjmuje pan katecheta Adrian. Chłopców od kl 2 SP i starszych, chcących zostać ministrantami, proszę o kontakt ze mną wraz z rodzicami.   
 11. Można kupić najnowszą prasę katolicką. Tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela kosztują 10 zł. Miesięcznik Mały Gość Niedzielny 7 zł. Jest już numer z lutego.
 12. Intencje mszalne
 13. Bardzo dziękuję za ofiary wpłacane na tacę i na konto parafialne. Serdecznie dziękuję wszystkim Dobrym Ludziom za pomoc w usunięciu awarii systemu kanalizacji na plebani i za pomoc w wysprzątaniu plebani. Życzę błogosławionej niedzieli i całego tygodnia!

Ks. Marek Waściński