Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

11 LUTEGO – XXXI ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO; WSPOMNIENIE NMP Z LOURDES

W najbliższą sobotę 11 lutego obchodzimy wspomnienie NMP z Lourdes. Tego dnia obchodzony jest także Światowy Dzień Chorego, który ustanowiony został przez św. Jana Pawła II. Papież Franciszek na ten dzień wystosował orędzie w którym mówi: „Bracia, siostry, nigdy nie jesteśmy gotowi na chorobę. A często nawet do przyznawania się, że jesteśmy coraz starsi. Boimy się bezbronności, a wszechobecna kultura rynkowa popycha nas do tego, by jej zaprzeczać. Dla kruchości nie ma miejsca. A zło, wdzierając się w nasze życie i atakując nas, powala nas nieprzytomnych na ziemię.” Papież swoje orędzie kończy słowami: „Wstawiennictwu Maryi, Uzdrowieniu Chorych, zawierzam każdego z was, którzy jesteście chorzy; was, którzy opiekujecie się nimi w rodzinie, poprzez pracę, badania naukowe i wolontariat; was, którzy angażujecie się w nawiązywanie osobowych, kościelnych i obywatelskich więzi braterstwa. Wszystkim serdecznie przekazuję moje Apostolskie Błogosławieństwo.”

 Niech ten dzień stanie się dla nas i całego Kościoła wezwaniem i poświęceniem na modlitwę, refleksję i dostrzeżenie tych, którzy często przykuci do łóżka – zmagają się w cierpieniu z chorobą.

W sobotę, 11 lutego wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas odwiedzą naszych parafian – chorych, samotnych i w podeszłym wieku zanosząc im wsparcie duchowe i modlitwę. Pamiętajmy o opiece i pomaganiu ludziom chorym. 

Zapraszamy na sobotnią Mszę św. na godz. 17.00 osoby chore i cierpiące. Jeśli w naszym otoczeniu są takie osoby, które mają na tyle sił aby dotrzeć do kościoła pomóżmy im, aby mogły uczestniczyć we Mszy św. W trakcie Mszy św. ks. proboszcz Marek Waściński zbiorowo udzieli Sakramentu Namaszczenia Chorych, który przynosi ulgę w cierpieniu, daje siłę do walki z chorobą, daje odpuszczenie grzechów tym, którzy nie są w stanie wyspowiadać się, a także może wg woli Bożej przynieść uzdrowienie z choroby. Sakrament Namaszczenia może przyjąć każdy poważnie chory i będący w stanie łaski uświęcającej.

Osoby obłożnie chore, które chcą przyjąć Sakrament Namaszczenia, a nie mogą przybyć do kościoła, ks. Proboszcz Marek Waściński odwiedzi w domach. Prosimy o zgłaszanie adresów.