Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Zwykłą – 12.02.2023 r.

Komunikat o zbiórce na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii 

Drodzy Diecezjanie, w nocy z 5 na 6 lutego br. doszło do trzęsienia ziemi, którego epicentrum znajdowało się w Turcji, niedaleko granicy z Syrią. W tych dwóch krajach odnotowano największe zniszczenia, ale wstrząsy odczuli również mieszkańcy Libanu, Iraku i Cypru. Dla wielu mieszkańców krajów, które od lat borykają się z ogromnymi problemami, utrata dobytku czy zdrowia jest jak wyrok. Nie poradzą sobie bez pomocy z zewnątrz. W odpowiedzi na Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abp. Stanisława Gądeckiego, zwracam się do Was z prośbą o wsparcie dla poszkodowanych przez kataklizm. Do modlitwy, którą w ich intencji zanosiliśmy do Boga podczas dzisiejszej Mszy św., dołączmy również wsparcie finansowe. Po zakończonej Eucharystii zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, a uzyskane w ten sposób środki trafią do potrzebujących. Serdecznie dziękuję Wam, drodzy Diecezjanie, za ten znak solidarności z cierpiącymi. Wdzięczny za wszystkie dowody Waszej wrażliwości na ludzką biedę, ogarniam Was pasterską miłością i z serca błogosławię. 

+ Tadeusz Lityński Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

.

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  NA  6  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ  12.02.2023 

1. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na fundusz remontowy naszej parafii.

2. Można kupić najnowszą prasę katolicką. Tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela kosztują 10 zł. Miesięcznik Mały Gość Niedzielny 7 zł.

3. W środy Msza św. jest poprzedzona Nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy.

4. W piątek 17 lutego ze względu na obowiązkowe dla wszystkich księży Paradyskie Dni Duszpasterskie wyjątkowo odwołana jest Msza św i dyżur w kancelarii parafialnej.

5. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu tylko w środę. Proszę dzwonić na telefon podany na tablicy przy wejściu, a nie na domofon, którego nie słychać na piętrze.

6. W minioną niedzielę w zbiórce do puszek na działalność hospicjów naszej diecezji uzbieraliśmy w sumie kwotę 1146 zł, która została przekazana na wskazane konto. Dochód ze sprzedaży opłatków wyniósł ………… Serdeczne Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom!

7. Dziękuję serdecznie za ofiary wpłacane na tacę i na konto parafialne, za ofiary na remont kościoła, dla organistów i na sprzątanie kościoła. Życzę błogosławionej niedzieli, dobrego wypoczynku i jak najpiękniejszego czasu świętowania w gronie rodziny i najbliższych.

Ks. Marek Waściński