Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na VII Niedzielę Zwykłą – 19.02.2023 r.

  1. W minioną niedzielę na rzecz pomocy ofiarom tragicznego trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii zebraliśmy do puszek kwotę 1640 zł. Te środki zostały już przekazane na wskazane konto Caritas.
  2. Dziś przypada 3 niedziela miesiąca, a więc taca będzie przeznaczona na fundusz remontowy naszej parafii.
  3. 22 lutego przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu, w którym istotne są 3 elementy: modlitwa, post i jałmużna. Tradycyjnie na znak podjęcia pokuty w Środę Popielcową głowy zostaną posypane popiołem. Msza św. w Serbach będzie o 17.00, w Goli o 19.00. W środę przypada tzw. post ścisły, czyli w tym dniu nie spożywamy pokarmów mięsnych, nie pijemy alkoholu, ani nim nie częstujemy, oraz ograniczamy ilość pokarmu: 1 posiłek do syta, 2 delikatne posiłki. Wyrzeczenie to wraz z modlitwą należy ofiarować Bogu jako pokutę za grzechy własne i innych.
  4. We wszystkie piątki W.Postu będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej tuż po Mszy św., natomiast w niedziele będziemy śpiewać Gorzkie Żale wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu tuż po Mszy św. o godz. 17.00. Zapraszam na te nabożeństwa wszystkich chcących świadomie pokutować za grzechy i dziękować Bogu za zbawczą mękę i śmierć Syna Bożego.
  5. Zachęcam, aby w Wielkim Poście korzystać ze spowiedzi św. Jest taka możliwość codziennie przed każdą Mszą św.
  6. W okresie wielkopostnym składamy jałmużnę postną do skarbony przy konfesjonale. Są to ofiary za udzielone dyspensy w ciągu roku.
  7. Bardzo dziękuję za ofiary wpłacane na tacę i na konto parafialne, za wszystkie ofiary na potrzeby naszej parafii. Życzę błogosławionej niedzieli, dobrego wypoczynku i jak najgłębszego przeżycia czasu Wielkiego Postu. Zachęcam do nabycia tygodników Niedziela i Gość Niedzielny, które bardzo pomogą duchowo przeżyć W.Post.

Ks. Marek Waściński