Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu – 26.02.2023 r.

APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
W ZWIĄZKU Z PIERWSZĄ ROCZNICĄ AGRESJI ROSYJSKIEJ NA UKRAINĘ

W piątek 24 lutego br. minął rok od zbrodniczej napaści Rosji na Ukrainę. Do tej pory wojna pochłonęła setki tysięcy osób, nie tylko żołnierzy, ale również cywilów, w tym kobiety, dzieci i osoby starsze. Miliony osób straciły domy i zostały zmuszone do ucieczki w poszukiwaniu pomocy i bezpiecznego schronienia. Kościół w Polsce, za pośrednictwem Caritas Polska i Caritas diecezjalnych udzielił wsparcia w różnej formie ponad 2 mln uchodźców. Wartość pomocy w postaci udzielenia schronienia, posiłków, paczek żywnościowych i darów rzeczowych oraz wsparcia integracyjnego wyniosła ok. 337 mln zł.

Ukraińcy wciąż potrzebują naszej pomocy. Z tego powodu, zwracam się z apelem do księży biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych świeckich, aby w niedzielę 26 lutego br. po każdej Mszy Świętej, zorganizować zbiórkę środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przeznaczone na pomoc ofiarom wojny. Ufam, że dzięki modlitwie – już wkrótce – będziemy cieszyć się sprawiedliwym pokojem w Ukrainie, a dzięki naszemu wsparciu materialnemu, żaden z naszych braci i sióstr Ukraińców nie pozostanie bez pomocy.      
                    ✠ Arcybiskup Stanisław Gądecki Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

  1. W minioną niedzielę na fundusz remontowy zebraliśmy kwotę 1934 zł w Serbach, oraz 952 zł. w Goli. Serdeczne Bóg zapłać!
  2. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii od 5 niedzieli W.Postu do środy włącznie, czyli 26-29 marca.
  3. We wszystkie piątki W.Postu jest nabożeństwo Drogi Krzyżowej tuż po Mszy św., natomiast w niedziele W.Postu śpiewamy Gorzkie Żale wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 17.00. Zapraszam na te nabożeństwa kandydatów do bierzmowania, a także wszystkich chcących świadomie pokutować za grzechy i dziękować Bogu za zbawczą mękę i śmierć Syna Bożego.
  4. Zachęcam, aby w W.Poście korzystać ze spowiedzi św. Możliwość codziennie przed każdą Mszą św.
  5. W okresie wielkopostnym składamy jałmużnę postną do skarbony przy konfesjonale. Są to ofiary za udzielone dyspensy w ciągu roku.
  6. W środę po Mszy św. zapraszam na spotkanie na plebani Parafialny Zespół Caritas.
  7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedzę chorych od godz. 10.00. Nabożeństwo pierwszo sobotnie ku czci Niepokalanego Serca NMP wraz ze zmianą tajemnic Żywego Różańca rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00.
  8. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 12.00 będzie spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
  9. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary wpłacane na potrzeby naszej parafii. Życzę błogosławionej niedzieli, dobrego wypoczynku i jak najgłębszego przeżycia czasu Wielkiego Postu. Pomocą są bardzo wartościowe treści zawarte w tygodnikach katolickich Niedziela i Gość Niedzielny. Jest już również do nabycia Mały GN na m-c marzec.

Ks. Marek Waściński