Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu – 5.03.2023 r.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, w której po Komunii św. zegniemy kolana przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
  2. Dziś obchodzi swoje imieniny nasz bp pomocniczy Adrian Put, pamiętajmy o nim w swoich modlitwach.
  3. W minioną niedzielę na pomoc walczącej Ukrainie zebraliśmy do puszek kwotę 1153 zł, która została przekazana na konto Caritas naszej diecezji. Natomiast dziś, jak w każdą 2 niedzielę Wielkiego Postu zbieramy ofiary do puszek Ad Gentes, czyli na cele misyjne.
  4. Zapraszam na spotkanie na plebani wszystkie osoby, które zbierają ofiarę na rekolekcje i kwiaty do Grobu Pańskiego. Spotkanie odbędzie się we wtorek po Mszy św.
  5. Dziś po Mszy św. o godz 17.00 nabożeństwo Gorzkich Żali, natomiast w piątek również po Mszy św. nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zapraszam na te nabożeństwa kandydatów do bierzmowania, a także wszystkich chcących świadomie pokutować za grzechy i dziękować Bogu za zbawczą mękę i śmierć Syna Bożego.
  6. Bardzo zachęcam, aby w W.Poście korzystać ze spowiedzi św. Możliwość codziennie przed każdą Mszą św.
  7. W środę przed Mszą św. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.
  8. W czwartek po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z gr starszej, czyli z klas 8 SP i 1 szkół średnich.
  9. W sobotę na godz. 10.00 zapraszam wszystkich ministrantów i aspirantów razem z rodzicami. Spotkanie na plebani.
  10. W okresie wielkopostnym składamy jałmużnę postną do skarbony przy konfesjonale. Otrzymaliśmy wczoraj świece – paschaliki na stół wielkanocny, z których dochód Caritas naszej diecezji przeznacza na remont i doposażenie Schroniska Aktywizującego z usługami opiekuńczymi dla bezdomnych mężczyzn w Żukowicach. Świeca kosztuje 20 zł.
  11. Najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i Gość Niedzielny do nabycia w cenie 10 zł, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i młodzieży 7 zł.
  12. Pielgrzymka do Wilna śladami św. Siostry Faustyny 10-15 lipca 2023, koszt 1600 zł
    W programie m.in. Głogowiec – miejsce urodzenia św. Faustyny, Płock, Białystok, Wilno, Troki, Kowno, Ostrówek, Sokółka, Warszawa.
    Wycieczka do Krzeszowa 02 maja 2023, koszt 130 zł. W programie Sanktuarium w Krzeszowie, Kościół Pokoju w Jaworze, kościół św. Jacka w Legnicy (cud eucharystyczny) Wyjazdy organizuje parafia w Szlichtyngowej, tel. 65 5407225.
  13. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary wpłacane na potrzeby naszej parafii, dziękuję za wszelką pomoc, życzliwość i serdeczność, których wiele razy doświadczam! Życzę dobrego wypoczynku, błogosławionej niedzieli, i całego nowego tygodnia, a także jak najgłębszego przeżycia czasu Wielkiego Postu z czystym sercem i miłosierdziem.

Ks. Marek Waściński