Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkiego Postu – 12.03.2023 r.

 1. W minioną niedzielę na cele misyjne zebraliśmy do puszek kwotę 610 zł, która została przekazana na wskazane konto.
 2. Dziś po Mszy św. o godz 17.00 nabożeństwo Gorzkich Żali, natomiast w piątek również po Mszy św. nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zapraszam na te nabożeństwa kandydatów do bierzmowania, a także wszystkich pozostałych Parafian.
 3. Bardzo zachęcam, aby w Wielkim Poście korzystać ze spowiedzi św., aby być nieustannie w stanie łaski uświęcającej. Możliwość codziennie przed każdą Mszą św.
 4. W środę przed Mszą św. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.
 5. W środę po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z gr młodszej, czyli z klas 7 SP.
 6. Po Mszy św. można kupić świece – paschaliki na stół wielkanocny. Świeca kosztuje 20 zł.
 7. Za 2 tygodnie rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które potrwają 26 – 29.03.23. Już teraz proszę zaplanować czas, aby wziąć udział we wszystkich 4 dniach i przystąpić jak najliczniej do przedświątecznej spowiedzi św. Tradycyjnie wolontariusze naszej parafii odwiedzą nasze domy i zbiorą ofiary na organizacje rekolekcji i kwiaty do Bożego Grobu.
 8. Najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i Gość Niedzielny do nabycia w cenie 10 zł, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i młodzieży 7 zł.
 9. Wszystkich chętnych do głębszego poznawania Pisma Św. zapraszamy na spotkanie w ramach powstającego Kręgu Biblijnego. Spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 19.00 w salce na plebani. Prosimy zabrać swoją Biblię.
 10. Osoby zainteresowane Pielgrzymką do Wilna śladami św. Siostry Faustyny w lipcu, oraz  wycieczką do Krzeszowa w maju znajdą więcej informacji w gablotce. Wyjazdy organizuje parafia w Szlichtyngowej, tel. 65 5407225.
 11. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary wpłacane na potrzeby naszej parafii i na cele misyjne, dziękuję anonimowym Dobroczyńcom za elegancki stolik na prasę katolicką, który jest umieszczony przy konfesjonale. Bóg zapłać za modlitwę i wszelkie przejawy życzliwości! Życzę dobrego wypoczynku, błogosławionej niedzieli, i całego nowego tygodnia, a także jak najgłębszego przeżycia czasu Wielkiego Postu z czystym sercem.

Wczoraj pożegnaliśmy naszą zmarłą Parafiankę ś.p. Annę Baranowską. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

Ks. Marek Waściński