Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkiego Postu – 19.03.2023 r.

 1. Dziś 3 niedziela miesiąca, taca jest przeznaczona na Fundusz Remontowy.
 2. W odpowiedzi na zeszłotygodniowy apel naszego biskupa Tadeusza Lityńskiego dzisiejsze nabożeństwo Gorzkich Żali będziemy ofiarować w int. całego Kościoła w naszej Ojczyźnie i o obronę dobrego imienia św. Jana Pawła 2.
 3. Wszystkich chętnych do głębszego poznawania Pisma Św. ponownie zapraszamy na spotkanie powstającego Kręgu Biblijnego. Spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 19.00 w salce na plebani. Prosimy zabrać swoją Biblię.
 4. W środę przed Mszą św. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.
 5. W każdy czwartek od 16.30 trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem wynagradzającym Sercu Pana Jezusa.
 6. W piątek po Mszy św. nabożeństwo Drogi Krzyżowej specjalnie dla młodzieży naszej parafii. Jest to jednocześnie obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania ze wszystkich grup. Młodzież z gr starszej do dzisiejszej niedzieli ma oddać zaświadczenia od katechety o uczęszczaniu na lekcje religii.
 7. Bardzo zachęcam do korzystania w Wielkim Poście z sakramentu spowiedzi św., aby być nieustannie w stanie łaski uświęcającej i nie odkładać spowiedzi na ostatni czas przed Świętami. Możliwość codziennie przed każdą Mszą św.
 8. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które potrwają 26 – 29.03.23. Pierwsza nauka rekolekcyjna będzie na sobotniej Mszy wieczornej. Bardzo proszę zaplanować czas, aby wziąć udział we wszystkich 4 dniach i przystąpić jak najliczniej do przedświątecznej spowiedzi św. Dokładny plan rekolekcji jest w gablotce i na stronie internetowej naszej parafii. Będą to również rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży naszej szkoły podstawowej. Tradycyjnie wolontariusze naszej parafii odwiedzają nasze domy i zbierają ofiary na organizacje rekolekcji i kwiaty do Bożego Grobu.
 9. W sobotę 25 marca będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tradycyjnie w tym dniu rozpoczynamy 9 miesięczne Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Bardzo zachęcam, aby podjąć się tej szlachetnej krucjaty modlitewnej w int poczętego dziecka, któremu zagraża aborcja oraz jego rodziców. Do tej krucjaty może przystąpić każda chętna, ale odpowiedzialna osoba, która mocno postanowi przez 9 miesięcy odmawiać codziennie 1 dziesiątkę różańca, oraz krótką modlitwę. Deklaracje można wziąć z zakrystii i wypełnione przynieść w sobotę na Mszę św.
 10. Uroczystość ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP jest w tym roku wyjątkowo przeniesiona na poniedziałek 20 marca.
 11. Wzorem lat ubiegłych PZC prowadzi przedświąteczną zbiórkę artykułów żywnościowych dla osób ubogich. Żywność można wkładać do 2 koszy przy wywieszonych plakatach.
 12. Serdecznie zachęcamy, aby czynnie włączyć się w liturgię Triduum Paschalnego. Chętne osoby do czytania, śpiewania psalmów, procesji z darami mogą zgłaszać się w zakrystii.
 13. Najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i Gość Niedzielny do nabycia w cenie 10 zł, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i młodzieży 7 zł. Są już najnowsze numery z kwietnia, ale też kilka egzemplarzy z marca.
 14. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary wpłacane na potrzeby naszej parafii zarówno na tacę, jak i na konto. Serdecznie dziękuję kilku Panom za profesjonalne wykonanie eleganckiej brukowanej ścieżki  łączącej parking z głównym wejściem na plebanię. Już teraz gorąco dziękuję rodzicom dzieci 1 Komunijnych za ufundowanie pilnie potrzebnego nagłośnienia, które użyjemy na zbliżającej się Drodze Krzyżowej ulicami Serbów. Dziękuję za zainstalowanie nowego domofonu na plebani, za wszelkie prace przy kościele, za modlitwę, wszelkie dobro i życzliwość. Wszystkim Dobroczyńcom składam serdeczne Bóg zapłać! Życzę dobrego wypoczynku, błogosławionej niedzieli, i całego nowego tygodnia, a także jak najgłębszego przeżycia czasu Wielkiego Postu z czystym sercem.

Ks. Marek Waściński