Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu – 26.03.2023 r.

 1. Rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które wygłosi ks. mgr Roman Malinowski z Nowej Soli. Msze św. od poniedziałku do środy z nauką rekolekcyjną będą w Serbach o 8.00 i 18.00, w Goli o 16.30. Spowiedź w środę rano od 7.30 i wieczorem od 16.30 w Serbach, natomiast w Goli od 15.45. Oddzielny plan rekolekcyjny jest dla SP w Serbach.
 2. W minioną niedzielę na Fundusz Remontowy zebraliśmy sumę 771 zł. w Goli i 2454 zł. w Serbach.
 3. W odpowiedzi na apel naszego biskupa Tadeusza Lityńskiego dzisiejsze nabożeństwo Gorzkich Żali będziemy ponownie ofiarować w int. całego Kościoła w naszej Ojczyźnie i o obronę dobrego imienia św. Jana Pawła 2.
 4. W środę przed Mszą św. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.
 5. W każdy czwartek od 16.30 trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem wynagradzającym Sercu Pana Jezusa.
 6. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczniemy nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Serbów. Proszę zabrać świece.
 7. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Tradycyjnie Msza św z nabożeństwem pierwszo sobotnim i zmianą tajemnic różańcowych będzie o godz. 10.00.
 8. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Palmową, która rozpocznie Wielki tydzień. Proszę przynieść palmy do poświęcenia.
 9. Do końca marca kandydaci do bierzmowania z klas 8 i 1 ponadpodstawowych mają oddać pisemne uzasadnienie wyboru swojego patrona, a uczący się poza Serbami pisemne potwierdzenie uczęszczania na lekcje religii.
 10. Wzorem lat ubiegłych PZC prowadzi przedświąteczną zbiórkę artykułów żywnościowych dla osób ubogich. Żywność można wkładać do 2 koszy przy wywieszonych plakatach.
 11. Serdecznie zachęcamy, aby czynnie włączyć się w liturgię Triduum Paschalnego. Chętne osoby do czytania, śpiewania psalmów, procesji z darami mogą zgłaszać się w zakrystii.
 12. Najnowszy tygodniki katolickie Niedziela w cenie 10 zł. Szczególnie zachęcam do nabycia podwójnego nr. Gościa Niedzielnego w całości poświęconego relikwiom związanym z męką i śmiercią Jezusa. Koszt 14 zł. Można też kupić kwietniowy nr Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i młodzieży w cenie 7 zł.
 13. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary wpłacane na potrzeby naszej parafii zarówno na tacę, jak i na konto. Serdecznie dziękuję wszystkim wolontariuszom i ofiarodawcom  za zebrane ofiary na organizację rekolekcji i kwiaty do Bożego Grobu. Bardzo dziękuję naszemu katechecie Adrianowi i wszystkim zaangażowanym za przygotowanie Drogi Krzyżowej dla młodzieży w miniony piątek. Dziękuję za wszelką pomoc, życzliwość i modlitwę. Wszystkim Dobroczyńcom składam serdeczne Bóg zapłać! Życzę dobrego wypoczynku, błogosławionej niedzieli, i całego nowego tygodnia, a także jak najgłębszego przeżycia czasu parafialnych rekolekcji i odbycia dobrze przygotowanej spowiedzi rekolekcyjnej.

Ks. Marek Waściński