Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową – 2.04.2023 r.

 1. W minionym tygodniu zakończyliśmy 4 dniowe rekolekcje w naszej parafii. Dziękuję wszystkim za liczny w nich udział, a 2 Paniom z KGW za posługę w kuchni w czasie rekolekcji.
 2. Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy liturgiczny Wielki Tydzień, w którym będziemy wspólnie przeżywać Święte Triduum Paschalne i Zmartwychwstanie Chrystusa.
 3. Dziś przypada 18 rocz. śm. Św. Jana Pawła II. Udekorujmy nasze okna zdjęciami z jego wizerunkiem i zapalmy świece o 21.37 na znak pamięci i uczczenia jego dobrego imienia w związku z medialnymi atakami na jego osobę.
 4. W Wielki Czwartek zapraszam na uroczystą Eucharystię, która jest pamiątką ustanowienia Najświętszego Sakramentu, oraz Sakramentu Kapłaństwa. Po Mszy św. będzie przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. W Serbach początek Mszy sw. o godz. 18.00, w Goli o 16.00.
 5. W Wielki Piątek nie celebruje się Mszy św. Nabożeństwo z adoracją krzyża i uroczystym odczytaniem opisu męki i śmierci Jezusa odbędzie się w Serbach o godz. 18.00, w Goli o 16.00. Po nabożeństwie adoracja Jezusa w Grobie do 22.00. Ponadto w Wielki Piątek adoracja rano od 8.00, ostatnia okazja do spowiedzi od 8.00 do 9.00, Droga Krzyżowa o 9.00, Koronka do Bożego Miłosierdzia o 15.00, którą ofiarować będziemy jako przebłaganie za grzechy aborcji. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Ofiary przy adoracji krzyża będą przekazane na utrzymanie miejsc pielgrzymkowych w Ziemi Świętej. Pamiętajmy o dekoracji krzyży przydrożnych i misyjnych, chrzcielnicy i Świecy Paschalnej.
 6. W Wielką Sobotę rano adoracja przy Bożym Grobie od godz. 9.00. Święcenie pokarmów wielkanocnych w Serbach o 10.00, 11.00 i 12.00; w Starych Serbach o 13.00; w Goli o 14.00. W trakcie święcenia pokarmów będą zbierane ofiary na nasze Seminarium Duchowne.
 7. W Wielką Sobotę uroczysta Wigilia Paschalna rozpocznie się w Serbach o godz. 20.00, w Goli o 22.30 i zakończy się procesją rezurekcyjną. Proszę przynieść swoje świece.
 8. Zbiórki dla wszystkich lektorów, ministrantów i aspirantów w czwartek i piątek o 10.00.
 9. Serdecznie proszę chętne osoby o przedświąteczną pomoc w wygrabieniu liści i uprzątnięciu gałęzi z terenu przykościelnego, zwłaszcza proszę o pomoc rodziców dzieci 1 Komunijnych. Do tej akcji zapraszam w poniedziałek na godz. 12.00. Jednocześnie dziękuję 2 panom za prace porządkowe wykonane w minioną sobotę i to przy padającym deszczu.
 10. W poniedziałek od godz. 10.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną.
 11. W Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. Bardzo pilne sprawy można zgłaszać od razu po Mszy św. do środy włącznie.
 12. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zmartwychwstania Jezusa. Msze św. o 6.00 i 12.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.
 13. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i GN w cenie 10 zł. Są jeszcze dodatkowo zamówione Extra Goście w całości poświęcone relikwiom związanym z męką i śmiercią Jezusa. Koszt 14 zł. Mały GN w cenie 7 zł.
 14. Bardzo dziękuję kilku Parafiankom za wykonanie pięknych palm w kościele i przy figurze Najśw.S.P.J., wszystkim zaangażowanym za przygotowanie DK w miniony piątek, za wysprzątanie kościoła, za wszelki ofiary na potrzeby parafii, za ofiary i żywność dla ubogich, za wszelkie zaangażowanie w liczne sprawy organizacyjne, gospodarcze i liturgiczne naszej parafii, wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać!

 Życzę błogosławionej niedzieli i całego Wielkiego Tygodnia

Ks. Marek Waściński