Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Wielki Czwartek

W Wielki Czwartek Kościół rozpoczyna obchody Triduum Paschalnego. W tym szczególnym czasie modlimy się wszyscy wspólnie i prosimy Pana o łaski. Dzisiaj ważny dzień w życiu nie tylko kościoła, ale każdego kapłana. Wielki Czwartek jest pamiątką Ostatniej Wieczerzy oraz ustanowienia sakramentów kapłaństwa i Eucharystii. Zbliża on nas do najważniejszego wydarzenia w życiu kościoła – Zmartwychwstania Jezusa. 

Z tej okazji, w tym szczególnym dniu jakim jest Wielki Czwartek, życzymy Księdzu Proboszczowi, by tak ważna jego rola w kościele, codziennie nabierała nowego znaczenia. Życzymy Księże Marku, byś dalej dzielił się wiarą, której masz w sobie tak wiele, oraz dalej z chęcią wspierał nas parafian, w szukaniu swojego życiowego powołania i życiowej drogi. Dziękujemy za posługę, jaką pełnisz i słowo jakie głosisz. Niech Boża Łaska towarzyszy Tobie na każdym etapie życia, a Matka Boża czuwa, broni i osłania w każdym dniu realizacji powołania.

Szczęść Boże!