Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Życzenia wielkanocne dla Parafian

Kochani Parafianie!

To nasze pierwsze wspólnie przeżywane ŚWIĘTA  ZMARTWYCHWSTANIA  JEZUSA.
Było sporo do nich przygotowań przez cały Wielki Post z rekolekcjami, nabożeństwami, pracami fizycznymi wokół kościoła i wewnątrz. Wszystko po to, aby jak najlepiej uczcić Boga Człowieka, który dokonał po ludzku rzeczy niemożliwej. Jednak dla Boga, jak wiemy, nie ma nic niemożliwego. On jest nieskończenie potężniejszy od śmierci, bo On jest Życiem samym w sobie. Wielu współczesnych nadal nie może uwierzyć w prawdę o Jego zmartwychwstaniu. My chrześcijanie gorąco tę prawdę  wyznajemy, bo ona stanowi fundament całego chrześcijaństwa. Jezus zapowiedział, że każdy, kto w Niego wierzy, kto Mu ufa i słucha Jego Ewangelii, podobnie jak On, zmartwychwstanie na życie wieczne, gdzie nie będzie już żadnego smutku, ani cierpienia, ani jakiegokolwiek zła i to wszystko na wieczność! Nasze ziemskie życie ma się zakończyć przejściem, czyli Paschą, do życia wiecznego.
Kochani Parafianie z okazji kolejnych Świąt Wielkanocnych w naszym życiu, z całego serca życzę Wam przyszłego zmartwychwstania na życie wieczne! Obyśmy wszyscy razem kiedyś spotkali się w niebie zanurzeni w Bożej miłości i miłosierdziu. Dziękuję Wam za Wasze gorące serca, za miłość, za wszelką pomoc, za dobre słowo, za dobre rady, za wszelkie inicjatywy i rozjaśniane twarze uśmiechem. Przeżyjmy ten piękny czas Świąt Wielkanocnych w zdrowiu, radości przy miejmy nadzieję pięknej pogodzie i cieszmy się życiem, które jest odkupione czymś absolutnie najcenniejszym: ŚWIĘTĄ  KRWIĄ  I  CIAŁEM  JEZUSA.  Niech ta świadomość zawsze nas pociesza w trudnych chwilach, bo jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam?

Z darem modlitwy za każdego i każdą z Was

Ks. Marek Waściński