Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zmartwychwstania Jezusa – 9.04.2023 r.

  1. Dziś największa uroczystość w Kościele – dzień Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Dziś nie ma Mszy o godz. 17.00. Jutro Poniedziałek Wielkanocny, msze św. o godz. 8.00 i 12.00. Jutro taca zbierana jest na potrzeby KUL –u.
  2. Przez cały tydzień trwa uroczysta oktawa świąt Zmartwychwstania. Z tej racji w najbliższy piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
  3. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Za sam fakt przystąpienia do spowiedzi św. można otrzymać łaskę odpustu zupełnego.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia i po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas Diecezjalnej.
  5. Przyszła niedziela jest jednocześnie trzecią w miesiącu, a więc taca będzie przeznaczona na fundusz remontowy.
  6. Za tydzień po Mszy o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci 1 Komunijnymi.
  7. Kancelaria parafialna czynna w środę i piątek od godz. 15.30.
  8. W środę o 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  9. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i GN w cenie 10 zł. Mały GN w cenie 7 zł.
  10. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania Triduum Paschalnego i Świąt. Szczególnie dziękuję naszemu katechecie panu Adrianowi za ofiarne przygotowanie całej służby liturgicznej i zaangażowanie w liturgię. Dziękuję wszystkim szafarzom Komunii św. lektorom i ministrantom, wszystkim czytającym i śpiewającym w czasie Triduum. Bardzo gorąco dziękuję naszej grupie dekoracyjnej za zbudowanie Grobu Bożego i Ciemnicy, prace trwały do późnych godzin wieczornych. Serdeczne Bóg zapłać panom strażakom za wartę przy Grobie i rozpalenie ogniska w Wielką Sobotę. Serdecznie dziękuję kilkorgu rodzicom dzieci 1 Komunijnych i innym parafianom za wykonanie prac porządkowych przy kościele. Bardzo serdecznie dziękuję panu Leszkowi za ufundowanie pięknego klęcznika, który będzie służył w nabożeństwach z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Dziękuję innym Parafianom, którzy ufundowali nowe komplety bielizny kielichowej, oraz nowy obrus na ołtarz. Dziękuję za przystrojenie Grobu i ołtarza w kwiaty, za wysprzątanie kościoła, za dary na plebanię i za wiele Waszej dobroci, życzliwości, ofiarności. Wszystkim Wam za dobre serca składam najserdeczniejsze Bóg zapłać.

Ks. Marek Waściński