Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkanocną – 16.04.2023 r.

 1. Druga niedziela wielkanocna jest Uroczystością Miłosierdzia Bożego i jednocześnie ostatnim dniem oktawy Uroczystości Zmartwychwstania Chrystusa. Dziś zapraszam na godz. 15.00 na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Adorację Najświętszego Sakramentu do Mszy św. o godz. 17.00.
 2. Dziś jest odpust w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Głogowie. Suma odpustowa o godz. 17.00.
 3. Od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia, po Mszy św. będzie zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas Diecezjalnej. Ofiary można też składać do skarbonki przy konfesjonale.
 4. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na fundusz remontowy naszej parafii.
 5. Po Mszy o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci 1 Komunijnych.
 6. Kancelaria parafialna czynna w środę i piątek od godz. 15.30.
 7. W środę o 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 8. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i GN w cenie 10 zł. Mały GN na miesiąc maj w cenie 7 zł.
 9. Zawiązał się komitet odnowienia figury Najśw.S.P.J. stojącej u zbiegu ulic Ogrodowej i Głównej. Chcemy postument obłożyć płytami granitowymi, a całość wyczyścić i pomalować, aby godnie uczcić Jezusa w Jego znaku Najświętszego Serca. Chcemy zakończyć prace przed uroczystością Bożego Ciała. Koszt wszystkich prac wyniesie ok 8 tys. zł. Zwracamy się z prośbą do ludzi dobrej woli o wsparcie tego dzieła. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel, można też wpłacić ofiarę na konto parafialne z dopiskiem „Figura Jezusa”.
 10. W środę o 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8, natomiast w czwartek o 18.00 z klas 1 ponadpodstawowych. Na spotkanie proszę przynieść indeksy i składkę w wysokości 100 zł. na zakup krzyży i wszelkie sprawy dotyczące zorganizowania uroczystości bierzmowania.
 11. Bardzo serdecznie dziękuję za wspólną obecność modlitewną dzisiaj, jak i w ciągu tygodnia; dziękuję za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, zarówno na tacę, jak i na konto parafialne. Dziękuję wszystkim Dobroczyńcom za troskę o naszą parafię w różnych jej aspektach. Życzę błogosławionej niedzieli i zarówno obfitego brania, jak i dawania miłosierdzia.

Ks. Marek Waściński