Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkanocną – 23.04.2023 r.

1. Komunikat bp. Tadeusza Lityńskiego:
         Drodzy Bracia w kapłaństwie, Osoby życia konsekrowanego, Drodzy Diecezjanie,
    we wtorek 18 kwietnia br., w związku z pogorszeniem się stanu zdrowia, został hospitalizowany bp Stefan Regmunt, emerytowany pasterz naszej diecezji. Obecnie, w stanie ciężkim, przebywa on na oddziale intensywnej terapii szpitala w Lubinie.
         Proszę wszystkich o podjęcie modlitwy w jego intencji, zarówno indywidualnie jak i podczas liturgii oraz nabożeństw sprawowanych w kościołach całej diecezji.
         Waszym modlitwom polecam również wszystkich chorych. Niech cierpienie, które jest ich udziałem stanie się dla nich drogą do zjednoczenia z Chrystusem.
              Uzdrowienie chorych, módl się za nami.
                                                                                Z pasterskim błogosławieństwem
                                                                             + Tadeusz Lityński Biskup Zielonogórsko-Gorzowski
  2. Zakończyliśmy Tydzień Miłosierdzia. Do puszek na działalność Caritas Diecezjalnej zebraliśmy 756 zł., które już zostały przekazane na konto Caritas.
  3. W ubiegłą niedzielę na fundusz remontowy naszej parafii zebraliśmy w Goli 685 zł, a w Serbach 2544 zł.
  4. Jutro przypada przeniesiona z dzisiejszego dnia uroczystość ku czci św. Wojciecha, głównego patrona Polski, natomiast pojutrze święto ku czci św. Marka Ewangelisty.
  5. Kancelaria parafialna czynna w środę i piątek od godz. 15.30.
  6. W środę o 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  7. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i GN w cenie 10 zł. Mały GN na miesiąc maj w cenie 7 zł.
  8. Zawiązał się komitet odnowienia figury Najśw.S.P.J. stojącej u zbiegu ulic Ogrodowej i Głównej. Chcemy postument obłożyć płytami granitowymi, a całość wyczyścić i pomalować, aby godnie uczcić Jezusa w Jego znaku Najświętszego Serca. Prace chcemy zakończyć prace przed uroczystością Bożego Ciała, ich koszt wyniesie ok 8 tys. zł., dlatego zwracamy się z prośbą do ludzi dobrej woli o wsparcie tego dzieła, a dziś po każdej Mszy św. zbieramy ofiary do puszek na ten cel. Można też wpłacić ofiarę na konto parafialne z dopiskiem „Figura Jezusa”.
  9. Bardzo serdecznie dziękuję za wszelką pomoc w rozmaitych sprawach dotyczących naszej parafii. Szczególnie dziękuję 2 naszym Parafianom za inicjatywę i prace porządkowe wśród zieleni na teranie przykościelnym. Dziękuję za wszelkie ofiary składane na tacę, do puszek, skarbony i na konto parafialne. Dziękuję z całego serca grupie dekoracyjnej za demontaż ciemnicy i Grobu Pańskiego w minionym tygodniu. Bóg zapłać za Waszą modlitwę, obecność i każde dobre słowo. Życzę błogosławionej niedzieli, dobrego odpoczynku i dużo pokoju w sercach!

Ks. Marek Waściński