Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Zmarł o. Henryk Smólski

Od O. Redemptorysty Pawła Głodowicza (wywodzącego się z naszej parafii) otrzymaliśmy smutną wiadomość:

Zmarł o. Henryk Smólski – redemptorysta, wieloletni misjonarz w Argentynie i Brazylii. Wspominam o nim dlatego, że tak o nim piszą w naszych redemptorystowskich wspomnieniach:
„W pierwszych latach swojego kapłaństwa o. Henryk pracował w duszpasterstwie parafialnym w parafii Serby koło Głogowa (1959-1961), oddając się pionierskiej działalności odbudowy świątyni i konsolidacji żywego Kościoła w tych tak trudnych powojennych czasach na ziemiach zachodnich. Polubił tę pracę, zaskarbił sobie uznanie i wdzięczność parafian, dlatego w późniejszych latach, gdy już pracował na misjach zagranicznych, odwiedzając Ojczyznę w czasie urlopów, nie omijał Serbów, gdzie jako młody kapłan stawiał swoje pierwsze kroki duszpasterskie”.

wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…