Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkanocną – 7.05.2023 r.

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po Komunii św. krótka adoracja Najświętszego sakramentu.
 2. Maj to miesiąc sakramentów świętych. Ks. Bp Tadeusz Lityński informuje wiernych diecezji Zielonogorsko – Gorzowskiej, że dnia 13 maja w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Międzyrzeczu o godz. 11.00 święcenia diakonatu z rąk biskupa Adriana Puta przyjmie kl. Michał Kowalewski z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Międzyrzeczu, natomiast dnia 27 maja w parafii katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP w Gorzowie Wlkp. o godz. 11.00 święcenia prezbiteratu przyjmą:
  – dk. Rafał Kierczuk pochodzący z parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu,
  – dk. Damian Swiniarek pochodzący z parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika w Nowej Soli.
  Wszystkich kandydatów do święceń otoczmy naszą gorącą modlitwą.
  Pełny tekst komunikatu jest umieszczony w gablotce, oraz na internetowej stronie parafialnej.
 3. Ponadto 21 maja w Serbach i 28 maja w Goli dzieci naszej parafii przystąpią do 1 Komunii św., a wcześniej do 1 spowiedzi św. Z kolei 23 maja młodzież naszej parafii w głogowskiej kolegiacie przyjmie sakrament bierzmowania.
 4. Decyzją ks. bp. Tadeusza Lityńskiego nasz katecheta Adrian Nowicki otrzymał zgodę na wznowienie posługi akolitatu, co oznacza, że będzie mógł udzielać Komunii św, podobnie jak nasi 3 szafarze, a także będzie mógł wykonywać szereg innych funkcji liturgicznych pomagając kapłanowi. Bardzo cieszymy się tym faktem, gdyż jest to jedyny w naszej parafii liturgiczny akolita ze specjalnym błogosławieństwem ks. biskupa.
 5. Wczoraj w Paradyżu odbyła się diecezjalna pielgrzymka służby liturgicznej ołtarza z udziałem naszych ministrantów. W jej trakcie promocję lektorską otrzymało naszych 2 ministrantów: Kacper Grasza i Konrad Grzybowski. Cieszymy się naszymi dwoma nowymi lektorami, gratulujemy im i życzymy pięknej posługi czytania Słowa Bożego.
 6. W dniach 8-11 maja będę odbywał coroczne rekolekcje kapłańskie, w czasie których zastąpi mnie w parafii ks. Grzegorz Niedźwiedź z sąsiedniej parafii w Wilkowie. Z tego powodu kancelaria parafialna będzie w środę nieczynna.
 7. Jutro przypada uroczystość ku czci św. Stanisława biskupa i męczennika, jednego z głównych patronów Polski.
 8. We wtorek o 18.00 próba przed 1 Komunią św.
 9. W sobotę 13 maja o godz. 18.30 będzie spotkanie przed bierzmowaniem. Obecność wszystkich kandydatów z kl 8 i 1 ponadpodstawowych jest obowiązkowa.
 10. Nabożeństwa Majowe codziennie po Mszy św. o godz. 17.00
 11. W sobotę 13 maja przypada kolejna rocznica objawień M.B. w Fatimie, a także rocznica zamachu na papieża Jana Pawła II. Zapraszam w tym dniu na Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła. Szczególnie zapraszam wszystkich członków róż różańcowych z Serbów i Goli. Nabożeństwo rozpocznie się Mszą św. o godz. 17.00. Proszę przynieść świece lub znicze z osłonką od wiatru.
 12. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i GN w cenie 10 zł. Mały GN na miesiąc maj w cenie 7 zł.
 13. W minionym tygodniu na renowację figury NSPJ wpłynęło łącznie 3300 zł. W sumie uzbieraliśmy już 7441 zł. Wszystkim Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!
 14. Gorąco dziękuję za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii. Dziękuję rodzicom dzieci 1 Komunijnych za skoszenie trawy i wszelkie prace porządkowe przy zieleni na teranie parafialnym. Dziękuję strażakom z OSP za pomoc w pracach porządkowych na plebani, panu Julianowi za wstawienie nowych drzwi zewnętrznych. Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w liturgiczną służbę ołtarza, a także za wysprzątanie kościoła i udekorowanie kwiatami. Wszystkim Parafianom życzę błogosławionej niedzieli i całego nowego tygodnia. Szczęść Boże!

Ks. Marek Waściński