Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego – 28.05.2023 r.

 1. Dziś kończy się Okres Wielkanocny, ale czas przyjmowania Komunii św. wielkanocnej trwa do przyszłej niedzieli.
 2. Dziś w Goli dzieci przystępują do uroczystej 1 Komunii św, natomiast w Serbach o godz. 12.00 dzieci z klas 4 przeżywają rocznicę 1 Komunii św.
 3. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest misyjnym Dniem Chorych, zachęcamy wszystkich chorych Parafian do modlitwy i ofiarowania swojego cierpienia w intencji misjonarzy.
 4. W poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 5. Od czwartku rozpoczynamy Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  W czwartek 1 czerwca modlimy się szczególnie w int wszystkich dzieci.
 6. 2 czerwca przypada 1 piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 10.00. Spowiedź 1 piątkowa od godz. 16.15. Szczególnie zachęcam dzieci 1 Komunijne do rozpoczęcia praktyki 9 pierwszych piątków miesiąca. Z tego powodu w piątek kancelaria parafialna będzie czynna do godz. 16.10.
 7. 3 czerwca przypada 1 sobota miesiąca. Nabożeństwo 1 sobotnie wraz ze zmianą tajemnic różańcowych dla wszystkich członków Żywego Różańca o godz. 10.00.
 8. W minioną niedzielę na fundusz remontowy zebraliśmy w Goli 703 zł, w Serbach 3104 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
 9. W przyszłą niedzielę Święto Dziękczynienia, w całym kraju będzie zbiórka do puszek na rzecz budowy i wystroju Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.
 10. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i GN w cenie 10 zł. Mały GN już na miesiąc czerwiec w cenie 7 zł., a także nowy kwartalnik historyczno patriotyczny bogato ilustrowany Magazyn Niedziela w cenie 15 zł. Ulotki reklamujące są na stoliku z gazetami.
 11. Dobiegają końca prace przy renowacji figury NSPJ, które powinny się zakończyć tuż przed miesiącem czerwcem poświęconym Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 12. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała, a także za miesiąc odpust naszej parafii. Tradycyjnie w związku z tymi wydarzeniami wolontariusze będą wkrótce zbierać ofiary potrzebne na kwiaty i organizację obu uroczystości. Dziewczynki, zwłaszcza 1 Komunijne zapraszam do sypania kwiatów, chłopców do maszerowania razem z ministrantami.
 13. Osoby chętne do udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej 11–18.10.2023 proszę o kontakt w zakrystii. Dokładne informacje są także w gablotce i na stronie internetowej.
 14. Gorąco dziękuję za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii. Dziękuję za udekorowanie kościoła brzózkami, za zorganizowanie pielgrzymki z dziećmi 1 Komunijnymi do Rokitna, za wszelką pomoc, modlitwę i mnóstwo życzliwości w rozmaitych sytuacjach. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli, całego nowego tygodnia i mocy darów Ducha Świętego na codzienne piękne życie chrześcijańskie. Szczęść Boże!
 15. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb ś.p. Mariusza Wawrzyńca Bryczkowskiego. RiP.

Ks. Marek Waściński