Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 4.06.2023 r.

 1. Dziś kończy się okres przyjmowania Komunii św. wielkanocnej, co jest obowiązkiem każdego wiernego.
 2. Dziś po każdej Mszy św. zbierane są do puszek ofiary na budowę i wyposażenie Centrum Opatrzności Bożej.
 3. Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św o godz. 17.00.
 4. W czwartek 08.06 Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św w Serbach o 8.00 i 10.00 wraz z procesją do 4 ołtarzy. W Goli Msza św. z procesją o godz. 14.00. W tym dniu jest obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Serdecznie proszę naszych Parafian, którzy dotąd dbali o ołtarze, aby również w tym roku zbudowali i udekorowali ołtarze na trasie procesji. Mieszkańców Serbów Starych proszę o postawienie trzeciego ołtarza przy ul. Kościelnej. Wszystkich Parafian proszę o udekorowanie okien i domów, co jest również formą wyznania wiary. Do sypania kwiatów przed Najświętszym Sakramentem proszę dziewczynki, zwłaszcza 1 komunijne, natomiast chłopców proszę, aby w strojach 1 komunijnych szli za ministrantami. Do procesji zapraszam delegacje wspólnot modlitewnych i chętne osoby do niesienia sztandarów i feretronów parafialnych.
 5. Próba sypania kwiatów będzie w środę o godz. 18.00. Kwiatki proszę uzbierać we własnym zakresie.
 6. Najwłaściwszym uczczeniem Bożego Ciała jest obecność na uroczystości z czystą duszą i przyjęcie Bożego Ciała z miłością w Komunii św. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą św.
 7. W uroczystość Bożego Ciała, o godzinie 21.00 – w historycznej przestrzeni  ruin kościoła świętego Mikołaja odbędzie się VII Głogowski Wieczór Chwały. Zapraszamy serdecznie do przybycia na to spotkanie i włączenie się we wspólne  uwielbianie Pana Boga! Wstęp bezpłatny, szczegóły na plakacie w gablotce.
 8. Codziennie od piątku 09.06 do czwartku 15.06 będzie tzw. oktawa Bożego Ciała z procesją eucharystyczną wokół kościoła oprócz wtorku ze względu na procesją fatimską.
 9. Spotkanie dla wszystkich ministrantów wraz z rodzicami w Serbach we wtorek o godz. 18.00 w kościele. W Goli w poniedziałek o 18.15.
 10. W związku z tzw. długim weekendem czerwcowym w najbliższy piątek 09.06 udzielam wszystkim Wiernym na terenie naszej parafii dyspensy od niespożywania pokarmów mięsnych z zastrzeżeniem, aby każda osoba powyżej 14 roku życia, która korzysta z dyspensy, zmówiła w tym dniu „dziesiątkę Różańca św.” w int. o silną wiarę dla wszystkich naszych Parafian.
 11. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i GN w cenie 10 zł. Mały GN w cenie 7 zł.
 12. Zakończono prace przy renowacji figury NSPJ. Serdecznie dziękuję kilkuosobowemu komitetowi czuwającemu nad renowacją i wszystkim zaangażowanym w to piękne dzieło. Dziękuję za hojne ofiary, które pokryły potrzebne wydatki i za bezinteresowny wkład własnego czasu. Szczególnie dziękuję p. Marianowi Bęben za remont cokołu i p. Grzegorzowi Dzięcioł za odnowienie i pomalowanie figury Pana Jezusa. Ponowne poświęcenie figury będzie podczas uroczystości Bożego Ciała.
 13. W związku z uroczystością Bożego Ciała i zbliżającym się odpustem parafialnym wolontariusze naszej parafii zbierają ofiary potrzebne na zorganizowanie obu uroczystości.
 14. Osoby chętne do udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej 11–18.10.2023 proszę o kontakt w zakrystii. Dokładne informacje są także w gablotce i na stronie internetowej.
 15. We wszystkie powszednie dni tygodnia, oprócz czwartku, pół godz. przed Mszą św. będziemy odmawiać różaniec św., jak to jest w zwyczaju wielu parafii. Proszę, aby w poniedziałki różaniec odmawiała róża pani Zofii Damian, we wtorki pani Heleny Czyczyk, w środy pani Marii Adaszyńskiej, w piątki pana Ryszarda Jankowskiego i w soboty pani Urszuli Gąsiorowskiej.
 16. Serdecznie proszę, aby w miarę możliwości ofiarować cięte kwitnące kwiaty z własnych ogródków do ozdobienia ołtarzy w kościele.
 17. Serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli i całego nowego tygodnia, który niech będzie przeżyty na chwałę Boga w Trójcy Jedynego.

Ks. Marek Waściński