Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na XIX Niedzielę zwykłą – 13.08.2023r.

1. Dziś przypada kolejna rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie, dlatego po ostatniej Mszy św. będzie Nabożeństwo Fatimskie z procesją różańcową wokół kościoła.

2. Dzisiaj, jak w każdą 2 niedzielę sierpnia, taca będzie przeznaczona na KUL i IFT w Zielonej Górze.

3. Jutro przypada wspomnienie św. Mksymiliana Marii Kolbego – kapłana i męczennika, a w czwartek św. Jacka – prezbitera.

4. We wtorek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP, jest to również dzień dożynek diecezjalnych w Rokitnie. W tym dniu jest obowiązek uczestniczenia we Msz św. Porządek Mszy św. wraz z poświęceniem ziół i kwiatów, w godzinach, jak w każdą niedzielę. Taca w tym dniu będzie przeznaczona na remonty kościołów w uboższych parafiach naszej diecezji.

5. W środę przypada dzień imienin biskupa seniora Stefana Regmunta, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

6. W sobotę ze względu na dożynki w Goli Msza św. w Serbach będzie o godz. 10.00

7. Pamiętajmy, że sierpień, jest miesiącem abstynencji od spożywania i częstowania alkoholem i czasem modlitwy o trzeźwość naszego polskiego narodu.

8. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na fundusz remontowy naszej parafii.

9. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i GN w cenie 10 zł.

10. Pamiętajmy, że mimo bardzo ciepłej pory roku w miejscach sakralnych obowiązuje stosowny godny i przyzwoity strój.

11. Bardzo serdecznie dziękuję księdzu Grzegorzowi z Wilkowa za zastąpienie mnie w parafii w minionym tygodniu. Bardzo dziękuję dwom Parafiankom za ufundowanie nowych obrusów na wszystkie 3 ołtarze w naszym kościele. Serdecznie dziękuję państwu Annie i Mateuszowi za dar nowej kapy do liturgii pogrzebowej i nową komżę kapłańską. Dziękuję Paniom, które ofiarowały kwiaty do kościoła i dziękuję za ich pielęgnację. Dziękuję bardzo za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrego wypoczynku, błogosławionej niedzieli i całego nowego tygodnia.

Ks. Marek Waściński, proboszcz