Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na XXVI Niedzielę zwykłą – 1.10.2023r.

 1. Dziś 1 niedziela miesiąca, tzw. niedziela adoracyjna. Po każdej Mszy św. można ofiarą do puszek wesprzeć dzieło wyposażenia kaplicy w nowo powstałym hospicjum w Głogowie. Dziś na Mszy o 12.00 będzie poświęcenie różańców dla dzieci 1 Komunijnych.
 2. Rozpoczął się miesiąc różańcowy. Dziś nabożeństwo po Mszy św. o godz. 17.00. W tygodniu Nabożeństwa Różańcowe codziennie po Mszy św. Jutro wyjątkowo o 16.00. w przyszłą niedzielę o 16.30. Za odmówienie wspólnotowe różańca w kościele lub w rodzinie można uzyskać łaskę odpustu zupełnego.
 3. W najbliższą sobotę odbędzie się diecezjalna pielgrzymka Żywego Różańca do Rokitna. Autobus zabierze zapisane osoby o godz. 7.15 z parkingu przy kościele. Jest to jednocześnie dzień skupienia dla parafialnych zespołów Caritas. Pojechać na pielgrzymkę może też każda chętna osoba. Jak dotąd zapisało się  zaledwie 6 osób z kilkudziesięciu należących do róż różańcowych.
 4. Różaniec dla dzieci w czwartek po Mszy św.
 5. Dziś  odbędzie się Miejska Procesja Różańcowa ulicami Głogowa. Rozpoczęcie o godz. 15.00. w kościele św. Maksymiliana M. Kolbe przy ul. Legnickiej.
 6. W poniedziałek z powodu wyjazdu nie będzie Mszy św. o godz. 17.00, natomiast o godz. 10.00 będzie Msza św. pogrzebowa za + Eugeniusza Ryszarda Lebit.
 7. W tym tygodniu przypadają 1 czwartek, 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Spowiedź 1 piątkowa od godz. 16.00. Dzieci z klas 4 SP otrzymają specjalne obrazki. Z tego powodu kancelaria parafialna będzie czynna w piątek od 15.30 do 16.00.
 8. Chorych Parafian odwiedzę w piątek od godz. 10.00.
 9. Z powodu wyjazdu do Rokitna Nabożeństwo 1 Sobotnie będzie wieczorem o 17.00.
 10. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na papieskie Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 11. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w niedzielę 8 października o godz. 18.30 w Głogowie w parafii NMP Królowej Polski.
 12. Zbliża się odpust kościoła p.w. św. Jadwigi w Goli. Tradycyjna piesza pielgrzymka do Goli odbędzie się w sobotę 14 października. Szczególnie do udziału w niej zaproszeni są wszyscy kandydaci do bierzmowania i dzieci 1 Komunijne wraz z rodzicami. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy św.
 13. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i GN w cenie 10 zł., oraz miesięcznik Mały Gość Niedzielny w cenie 7 zł.
 14. Można zgłaszać kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej albo na kartkach w kopercie wrzuconych na tacę, albo bezpośrednio do mnie. Kandydatem może być osoba pełnoletnia, praktykująca, po bierzmowaniu, stale zamieszkująca na terenie parafii, ciesząca się dobrą opinią wśród parafian.
 15. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy w miniony czwartek wzięli udział w nabożeństwie Koronki Do Bożego Miłosierdzia przy figurze NSPJ. Bardzo dziękuję za nowe kompozycje kwiatowe mieszkańcom ulic Głównej i Ogrodowej, a także za nowe kwiaty cięte. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii. Bardzo dziękuję za dodatkowe ofiary na system monitoringu i rozbudowę systemu alarmowego na plebani, oraz za troskę o czystość i wystrój kościoła. Wszystkim Parafianom życzę dobrego świętowania niedzieli, wypoczynku i jak najobfitszych łask płynących z modlitwy różańcowej. Szczęść Boże!

Ks. Marek Waściński, proboszcz