Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

VII Światowy Dzień Ubogich 

W niedzielę, 19 listopada 2023 roku, obchodzimy VII Światowy Dzień Ubogich ogłoszony przez papieża Franciszka, pod hasłem: „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka” (Tb 4, 7)

W orędziu na Światowy Dzień Ubogich Ojciec Święty pisze: „Mówiąc o ubogich, łatwo jest popaść w retorykę. Jest to również podstępna pokusa, aby zatrzymać się na statystykach i liczbach. Ubodzy są ludźmi, mają twarze, historie, serca i dusze. Są braćmi i siostrami ze swoimi zaletami i wadami, jak wszyscy inni, i ważne, aby wejść w osobistą relację z każdym z nich.” 

Orędzie Ojca Świętego Franciszka na VII ŚDU 2023

Odpowiadając na apel Ojca Świętego, ale też realizując swoją codzienną misję bycia z ubogimi w dniu 20 listopada o godz.11:00 w stołówce  Caritas w Zielonej Górze odprawiona zostanie Msza Św. pod przewodnictwem ks. Stanisława Podfigórnego, Dyrektora diecezjalnej Caritas. Wspólnie będziemy modlić się w intencji wszystkich ubogich z  całej naszej diecezji. Po zakończonej Mszy poza posiłkiem, na który zawsze mogą tu liczyć, uczestnicy otrzymają słodkie niespodzianki.

Ponad 30 letnia działalność naszej diecezjalnej Caritas to bycie z ubogim i potrzebującym każdego dnia.

Poniżej kilka przykładów naszego codziennego działania na rzecz ubogich :

Codzienna pomoc w kuchni i stołówce Caritas w Zielonej Górze i Głogowie
Łaźnia i ogrzewalnia Caritas w Zielonej Górze
Magazyny pomocy rzeczowej i żywnościowej dla osób potrzebujących w Zielonej Górze i Gorzowie Wlkp.
Schroniska aktywizujące dla bezdomnych mężczyzn w Zielonej Górze i Żukowicach
Pomoc w wypełnianiu dokumentów oraz załatwianiu spraw urzędowych
Pomoc materialna i rzeczowa migrantom i uchodźcom przebywającym na terenie naszej diecezji

I wiele innych…….

Zachęcamy wszystkich aby w tym dniu modlili się za ubogich oraz aby zostały podjęte inicjatywy na rzecz potrzebujących we wspólnotach parafialnych i innych środowiskach lokalnych.

Prosimy Cię Panie za ludzi ubogich, bezdomnych, opuszczonych, będących na marginesie, cierpiących na duchu i ciele. Daj im siłę do codziennego życia, wzbudź nadzieję powstania, pozwól uwierzyć że Twoja Miłość jest większa niż grzech i słabość, a wszystkim, którzy otaczają ich troską i opieką miłosiernego Samarytanina błogosław swoją Obecnością.

Wspomóc działania naszej diecezjalnej Caritas na rzecz osób ubogich można poprzez wpłaty na  rachunek  bankowy Nr  08 1090 1636 0000 0001 0345 8964 z dopiskiem „dla ubogich”.

 Zachęcamy do obejrzenia filmów, które w części pokazują nasze działania na rzecz osób bezdomnych i ubogich.

(caritaszg.pl)