Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Świętej Rodziny – 31.12.2023r.

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00 będzie nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne z okazji zakończenia roku kalendarzowego.
 2. Jutro nowy rok i jednocześnie uroczystość Matki Bożej Rodzicielki – światowy dzień modlitw o pokój. Jest to jedno ze świąt nakazanych, a więc każdy katolik jest zobowiązany do uczestnictwa we Mszy św. Porządek Mszy św tak jak w każdą niedzielę.
 3. Jutro  zapraszam wszystkich ministrantów i aspirantów wraz z rodzicami na spotkanie opłatkowe na plebani o godz. 18.00.
 4. W tym tygodniu przypada 1 piątek miesiąca. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę od godz. 10.00.
 5. W sobotę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana Trzech Króli. Jest to również jedno ze świąt nakazanych. W tym dniu będzie poświęcenie wody, kadzidła i kredy, którą oznaczamy drzwi naszych domów i mieszkań: C + M + B 2024. Skrót pochodzi od wezwania Christus Mansionem Benedicat – niech Chrystus błogosław temu domowi.
 6. 6 stycznia jest jednocześnie 1 Sobotą Miesiąca. Nabożeństwo 1 Sobotnie będzie wyjątkowo o 7.00 rano, czyli przed pierwszą Mszą św. W tym dniu wieczorna Msz św. o godz. 17.00 będzie z uroczystości Objawienia Pańskiego, a nie z niedzieli.
 7. 6 stycznia serdecznie zapraszam wszystkich Parafian na spotkanie opłatkowe na godz 18.00. Jeśli ktoś może upiec ciasto, proszę o kontakt w zakrystii.
 8. W dni powszednie stycznia ze względu na kolędę Msze św. będą o godz. 15.00. Z tego powodu w styczniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. Pilne sprawy proszę zgłaszać przed południem.
 9. W miejsce nieodbytej pielgrzymki do Ziemi Świętej organizujemy pielgrzymkę lotniczą do Rzymu i sanktuariów we Włoszech w terminie 11-18 kwietnia. W programie m.in. Neapol i ks. Dolindo Ruotolo, Pompeje, San Giowanni Rotondo i św. kapłan Pio, Manopello, Castel Gandolfo, Lanciano, Rzym i wiele innych. Szczegółowy plan jest na stronie parafialnej i w gablotce. Zapisy w zakrystii do końca stycznia.
 10. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela w cenie 10 zł., a także bezpłatne pismo Dobre Nowiny.
 11. Od wtorku będę odwiedzał Parafian z wizytą duszpasterską Kolędą. Rozpoczynam od 15.30. Proszę, aby w miarę możliwości wszyscy domownicy byli obecni, abyśmy razem się pomodlili, porozmawiali i przyjęli błogosławieństwo. Na stole niech będzie Biblia i woda święcona wraz z kropidełkiem, krzyż i zapalone świece.
  Porządek kolędy w tym tygodniu:
  Wtorek 02.01        Kościelna nieparzyste, oraz parzyste nr 38-12c
  Środa 03.01           Kościelna parzyste 2-10, oraz Wałowa  
  Czwartek 04.01    Sławska, Skowronkowa, Bratkowa, Kolejowa  
  Piątek 05.01          Krótka, Dębowa, Bukowa
 12. Bóg zapłać za wszelkie zaangażowanie się w liturgię Mszy św, a także za ofiary składane na sprzątanie naszego kościoła, za opłatki,  za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii na tacę i konto parafialne. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrego wypoczynku i błogosławionego nowego 2024 roku. Szczęść Boże!

Ks. Marek Waściński, proboszcz