Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na 2 Niedzielę Zwykłą – 14.01.2024r.

 1. Zbiórka dla wszystkich ministrantów przed kolędą w sobotę o godz. 9.30.
 2. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na fundusz remontowy naszej parafii.
 3. W dni powszednie stycznia ze względu na kolędę Msze św. są o godz. 15.00. Z tego powodu w styczniu kancelaria parafialna jest nieczynna. Pilne sprawy proszę zgłaszać przed południem.
 4. W najbliższą sobotę Msza św. będzie wyjątkowo o godz. 18.00.
 5. W miejsce nieodbytej pielgrzymki do Ziemi Świętej organizujemy pielgrzymkę lotniczą do Rzymu i sanktuariów we Włoszech w terminie 11-18 kwietnia. W programie m.in. Neapol i ks. Dolindo Ruotolo, Pompeje, San Giowanni Rotondo i św. kapłan Pio, Manopello, Castel Gandolfo, Lanciano, Rzym i wiele innych. Szczegółowy plan jest na stronie parafialnej i w gablotce. Zapisy w zakrystii do końca stycznia.
 6. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i Gość Niedzielny w cenie 10 zł.
 7. W tym tygodniu pragnę odwiedzić Parafian z duszpasterską wizytą kolędową wg następującego planu:
    poniedziałek 15.01  ul. Ogrodowa – nieparzyste
    Wtorek 16.01           ul. Kwiatowa i Stokrotkowa
    Środa 17.01              ul. Zielona
    Czwartek  18.01       ul. Brzozowa
    Piątek 19.01             ul. Jaśminowa
    Sobota  20.01           Stare Serby
  Rozpoczynam od 15.30, a w sobotę od 10.00. Proszę, aby w miarę możliwości wszyscy domownicy byli obecni, abyśmy razem się pomodlili, porozmawiali i przyjęli błogosławieństwo. Na stole niech będzie Biblia i woda święcona wraz z kropidełkiem, krzyż i zapalone świece.
 8. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim za okazaną pomoc i wszelkie wsparcie po wydarzeniu w minionym tygodniu. Doszło do kolejnego włamania i rabunku, a niedawno zainstalowany system alarmowy całkowicie zawiódł. Trwa śledztwo w tej sprawie. Z tej przyczyny musiałem odwołać piątkową kolędę na ul. Ogrodowej. Wszystkich mieszkańców numerów nieparzystych za tę sytuację serdecznie przepraszam. Zaległa kolęda odbędzie się w jutrzejszy poniedziałek. Proszę, aby zwracać uwagę na obcych ludzi kręcących się przy plebani, ale także przy domach sąsiadów i wzajemnie się informować o niepokojących nas sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu.
    Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii na tacę i konto parafialne. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrego wypoczynku w Dzień Pański i udanego całego nowego tygodnia, a zwłaszcza dzieciom, młodzieży szkolnej i nauczycielom życzę udanych bezpiecznych ferii.
 9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszego zmarłego Parafianina ś.p. Jerzego Jana Jurkowskiego z ul. Parkowej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

  Ks. Marek Waściński, proboszcz