Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na 3 Niedzielę Zwykłą – 21.01.2024r.

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  NA 3 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 21.01.2024

 1. 21 stycznia tradycyjnie obchodzony jest jako dzień babci, a 22 stycznia jako dzień dziadka. Otoczmy naszych drogich dziadków serdeczną wdzięcznością i modlitwą.
 2. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 będzie śpiewał kolędy nasz regionalny zespół Serbowiacy, który również po Mszy św. zaprezentuje kilka kolęd.
 3. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na fundusz remontowy naszej parafii.
 4. Jutro przypada 38 r.śm. sługi Bożego bp. Wilhelma Pluty.
 5. W czwartek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
 6. W dni powszednie stycznia ze względu na kolędę Msze św. są o godz. 15.00. Z tego powodu w styczniu kancelaria parafialna jest nieczynna. Pilne sprawy proszę zgłaszać przed południem.
 7. W najbliższą sobotę Msza św. będzie o godz. 18.00.
 8. W miejsce nieodbytej pielgrzymki do Ziemi Świętej organizujemy pielgrzymkę lotniczą do Rzymu i sanktuariów we Włoszech w terminie 11-18 kwietnia. W programie m.in. Neapol i ks. Dolindo Ruotolo, Pompeje, San Giowanni Rotondo i św. kapłan Pio, Manopello, Castel Gandolfo, Lanciano, Rzym i wiele innych. Szczegółowy plan jest na stronie parafialnej i w gablotce. Zapisy w zakrystii do końca stycznia.
 9. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i Gość Niedzielny w cenie 10 zł., a także Mały Gość Niedzielny już na miesiąc luty.
 10. W tym tygodniu pragnę odwiedzić Parafian z duszpasterską wizytą kolędową wg następującego planu:
       Poniedziałek 22.01  ul. Główna – nieparzyste 5 – 49
      Wtorek 23.01           ul. Główna – nieparzyste 51 – 89
       Środa 24.01              ul. Główna – parzyste 60 – 22 malejąco i Odrzańska
       Czwartek  25.01       ul. Główna – parzyste 62 – 96
       Piątek 26.01              ul. Główna – parzyste 98 – 126, oraz Olchowa i Jaworowa
       Sobota  27.01            ul. Cicha i Polna
       Poniedziałek 29.01  kolęda uzupełniająca
 11.  Proszę mieszkańców ulic: Odrzańska, Olchowa i Jaworowa o kontakt ze mną. Rozpoczynam od 15.30, a w sobotę od 10.00. Proszę, aby w miarę możliwości wszyscy domownicy byli obecni, abyśmy razem się pomodlili, porozmawiali i przyjęli błogosławieństwo. Na stole niech będzie Biblia i woda święcona wraz z kropidełkiem, krzyż i zapalone świece.
 12. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim Parafianom za okazaną pomoc w minionym tygodniu i dyżury na plebani. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii na tacę i konto parafialne. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrego wypoczynku w Dzień Pański i udanego całego nowego tygodnia, a zwłaszcza dzieciom, młodzieży szkolnej i nauczycielom życzę udanych bezpiecznych ferii.

Ks. Marek Waściński, proboszcz