Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na 5 Niedzielę Wielkiego Postu – 17.03.2024r.

 1. Parafia p.w. NMP Królowej Polski w Głogowie zaprasza dzisiaj na Misterium Męki Pańskiej o godz. 16.00 i 19.45.
 2. Jutro w Zielonej Górze z rąk ks. biskupa przyjmie posługę nadzwyczajnego szafarza Komunii św. kilkudziesięciu mężczyzn naszej diecezji. Wśród nich jest nasz Parafianin Dariusz Ratajczak z Goli. Cieszymy się, że odtąd również w Goli będziemy mieć nadzwyczajnego szafarza. Z tego powodu jutrzejsza Msza św. będzie o godz. 8.00 rano.
 3. Dzisiaj jest 3 niedziela miesiąca, czyli taca jest przeznaczona na fundusz remontowy.
 4. Trwają prace remontowe w naszej świątyni dotyczące wymiany instalacji elektrycznej. W związku z tym, w tygodniu Msze św. i nabożeństwa są odprawiane w tymczasowej kaplicy na plebani. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wczoraj wysprzątali kościół przed dzisiejszą niedzielą. Prace mają się zakończyć w środę lub w czwartek, dlatego w tym tygodniu jeszcze raz potrzebna będzie pomoc w generalnym wysprzątaniu naszego kościoła i o nią bardzo proszę.
 5. We wtorek 19.03 przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.
 6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w najbliższą środę 20 marca o 17.30 w tymczasowej kaplicy na plebani.
 7. W czwartek 21 marca będzie w naszej parafii spowiedź przedświąteczna. W Serbach rano od godz. 8.00 i wieczorem 16.30 – 17.30. Z tego powodu Msza św. w czwartek będzie o 17.30. W Goli spowiedź 16.00 – 16.30.
 8. W czwartek od godz. 10.00 odwiedzę chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną.
 9. W piątek 22 marca po Mszy św. będzie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Serbów.
 10. Kancelaria parafialna czynna w środy i w piątki 15.30–16.30.
 11. Za tydzień Niedziela Palmowa i poświęcenie palm.
 12. Na prośbę Episkopatu Polski w całym kraju od minionej soboty do Niedzieli Palmowej będziemy odmawiać Nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Można ją odmawiać wspólnie po Mszy św. lub indywidualnie z zaleceniem o godz. 21.20 po Apelu Jasnogórskim.
 13. Wolontariusze naszej parafii zbierają coroczne ofiary z przeznaczeniem na kwiaty do Bożego Grobu. Za już złożone ofiary serdecznie dziękuję.
 14. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i Gość Niedzielny w cenie 10 zł.,  a także bezpłatne kalendarze na obecny rok.
 15. Można kupić świece paschaliki na stół wielkanocny w cenie 20 zł.
 16. Do skarbonki przy konfesjonale można składać ofiarę jałmużny wielkopostnej. Natomiast do wystawionego obok kosza można wkładać artykuły żywnościowe, które za pośrednictwem PZC zostaną przed Świętami dostarczone najbardziej potrzebującym.
 17. Zbiórka wszystkich lektorów i ministrantów przed Niedzielą Palmową odbędzie się w sobotę o godz. 10.00.
 18. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Serby zaprasza na kiermasz ciast dzisiaj od godz. 12.30. Cały dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na zakup proporca drużyny. Nadal można przynosić do remizy puszki po napojach.
 19. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii na tacę i konto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać za ufundowanie nowego pięknego ornatu z patronami naszej parafii. Bardzo dziękuję panu Jarosławowi za pomoc w przygotowaniu projekcji filmu Największy z cudów w miniony czwartek w świetlicy. Bardzo dziękuję panu Łukaszowi za zamontowanie oświetlenia wokół plebani i panu Ryszardowi za prace przy zieleni przykościelnej. Bóg zapłać za wszelką pomoc i zaangażowanie w liturgii i w różnych pracach przy naszej parafii. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę pięknego świętowania dzisiejszej niedzieli, udanego całego nowego tygodnia i głębokiego spotkania z Bożym miłosierdziem w spowiedzi św.

Ks. Marek Waściński, proboszcz