Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia  Parafialne na 6 Niedzielę Wielkanocną – 5.05.2024r.

 1. W maju codziennie po Mszy św. o godz. 17.00 odbywają się Nabożeństwa Majowe do NMP wraz z rozważaniami Apelu Jasnogórskiego opracowanymi przez ks. bpa Pawła Sochę.
 2. Jutro przypada święto ku czci świętych Apostołów Filipa i Jakuba, w środę uroczystość ku czci św. Stanisława – bpa i męczennika, patrona Polski, w przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 3. W poniedziałek, wtorek i środę przed Wniebowstąpieniem modlimy się o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli, czyli tzw. Dni Krzyżowe.
 4. W sobotę 11 maja o godz. 12.00 w kościele odbędzie się spotkanie dla wszystkich kandydatów do bierzmowania.
 5. W sobotę dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 z uroczystym poświęceniem nowej remizy OSP w Serbach.
 6. W maju będziemy przeżywać kilka bardzo ważnych wydarzeń duszpasterskich: 13 maja rozpoczniemy comiesięczne Nabożeństwa Fatimskie, 17 maja dzieci klas 3 przystąpią do   1 spowiedzi św, a 19 maja do 1 Komunii św. 26 maja będziemy gościć ks. Biskupa Pawła Sochę z okazji oficjalnej wizytacji naszej parafii. Wszystkie te wydarzenia gorąco omadlajmy.
 7. Próby przed 1 Komunią św. rozpoczną się w tym tygodniu we wtorek i środę po Nabożeństwie Majowym ok. 17.40.
 8. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko w piątek od godz. 15.30.
 9. Parafia św. Maksymiliana w Głogowie organizuje coroczną pielgrzymką do Częstochowy 25-26 maja. W programie Góra św. Anny i zamek w Mosznej. Koszt 340 zł, w tym nocleg z wyżywieniem.
 10. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i GN w cenie 10 zł. Mały GN w cenie 7 zł.
 11. Proszę o kontakt ze mną wszystkich wolontariuszy, którzy zbierają ofiary na kwiaty do ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała.
 12. Serdecznie dziękuję państwu Przybylskim za udekorowanie kościoła kwiatami w minionym tygodniu. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii i za wysprzątanie kościoła. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę pięknej niedzieli, radosnej wiary w Jezusa zmartwychwstałego i dobrego wypoczynku.

Ks. Marek Waściński, proboszcz