Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia  Parafialne na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego – 12.05.2024r.

 1. W maju codziennie po Mszy św. o godz. 17.00 odbywają się Nabożeństwa Majowe do NMP wraz z rozważaniami Apelu Jasnogórskiego opracowanymi przez ks. bpa Pawła Sochę.
 2. Jutro przypada rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Po Mszy św. będzie procesja fatimska wokół kościoła, w trakcie której odmówimy Różaniec i odśpiewamy Litanię Loretańską. Serdecznie zapraszam na to nabożeństwo wszystkich czcicieli Matki Bożej.
 3. We wtorek przypada święto ku czci św. Macieja, apostoła, w czwartek święto ku czci jednego z patronów Polski, św. Andrzeja Boboli, męczennika.
 4. W sobotę 18 maja o godz. 12.00 obowiązkowe spotkanie dla tych kandydatów do bierzmowania, którzy wczoraj z powodu udziału w meczu byli zwolnieni.
 5. W piątek 17 maja dzieci klas 3 przystąpią do 1 spowiedzi św. Będzie też kilku księży z sąsiednich parafii. Spowiedź rozpocznie się o 15.45. Z tego powodu kancelaria parafialna w piątek będzie nieczynna. Uroczystość 1 Komunii św. będzie w przyszłą niedzielę o godz. 10.00. Proszę, aby osoby nie związane z tą uroczystością przyszły na Mszę św. o godz. 8.00 lub 17.00. Miejsca w ławkach będą wyłącznie dla najbliższej rodziny dzieci 1 Komunijnych. Bardzo proszę aby na uroczystości, zdjęcia wykonywał tylko 1 fotograf do tego wynajęty. Zróbmy wszystko, aby dzieciom pomóc skupić się na Najświętszym Sakramencie i jak najpiękniej przeżyć spotkanie z Panem Jezusem. Próby przed 1 Komunią św. będą w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 18.00.
 6. Przyszła niedziela jest Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Proszę o tradycyjne udekorowanie kościoła zielenią. Za tydzień taca będzie przeznaczona na fundusz remont.
 7. W niedzielę 26 maja będziemy na wszystkich Mszach św. gościć ks. Biskupa Pawła Sochę z okazji oficjalnej wizytacji naszej parafii przypadającej raz na kilka lat. Ks. bp będzie głosił Słowo Boże i chce się spotkać ze wszystkimi Parafianami. Dokładny plan wizytacji będzie podany za tydzień. Bardzo proszę, aby w tym bardzo ważnym wydarzeniu parafialnym wziąć udział jak najliczniej i nie planować w tym dniu udziału we Mszy św. poza naszą parafią.
 8. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i GN w cenie 10 zł. Mały GN w cenie 7 zł.
 9. Po 19 maja wolontariusze naszej parafii przeprowadzą zbiórkę ofiar z przeznaczeniem na kwiaty do ołtarzy na Boże Ciało i na organizację Misji Parafialnych przypadających pod koniec czerwca.
 10. W przyszłą niedzielę w zabytkowym parku i ogrodzie zmysłów w Dalkowie odbędzie się całodniowy festiwal kwitnących rododendronów i azalii. Szczegóły na plakacie.
 11. Serdecznie dziękuję rodzicom dzieci 1 Komunijnych za wczorajsze prace porządkowe i nasadzenia kwiatów. Dziękuję bardzo państwu Michalak za ofiarowanie kwiatów do wystroju terenu przy kościele. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii i za wysprzątanie kościoła. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę pięknej niedzieli, radosnej wiary w Jezusa zmartwychwstałego i ostatecznego osiągnięcia nieba.

Ks. Marek Waściński, proboszcz