Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia  Parafialne na uroczystość zesłania Ducha Świętego – 19.05.2024r.

 1. Dzisiaj kończy się okres wielkanocny, ale obowiązek przyjęcia Komunii św. wielkanocnej wynikający z przykazania kościelnego można wypełnić do przyszłej niedzieli Trójcy Św. Od jutra rozpoczyna się tzw. okres zwykły w liturgii, który potrwa aż do Adwentu.
 2. Dzisiaj przeżywamy uroczystość 1 Komunii św., do której przystąpi 22 dzieci na Mszy św. o godz. 10.00. Najbliższy tydzień będzie dla dzieci tzw. „białym tygodniem” z codzienną Mszą św. o godz. 17.00 w Serbach. W czwartek planowana jest pielgrzymka dla dzieci 1 Komunijnych i ich rodziców do Grodowca.
 3. Dzisiaj jest 3 niedziela m-ca, czyli taca jest przeznaczona na fundusz remontowy.
 4. Jutro przypada święto NMP Matki Kościoła, a w czwartek Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Świętej i jednocześnie Dzień Matki. W tym dniu rozpocznie się w naszej parafii oficjalna wizytacja kanoniczna, którą przeprowadzi J.E. Ks. Bp Paweł Socha. Na wszystkich Mszach św. wygłosi kazanie i odbędzie kilka spotkań z Parafianami. Powitamy ks. biskupa na porannej Mszy św. o godz. 7.45 i bardzo proszę, aby już wszyscy byli w kościele od godz. 7.35 w oczekiwaniu na przyjazd ks. biskupa. W trakcie Mszy św. o godz. 12.00 ks. bp przyjmie grupę chłopców do grona ministrantów. Po Mszy św. w kościele będzie spotkanie z wszystkimi kandydatami do bierzmowania, dziećmi 1 Komunijnymi, ministrantami i rodzicami tych 3 grup. Dodatkowo ks. bp przyjedzie do Serbów nazajutrz 27 maja na Mszę św. i po Nabożeństwie Majowym spotka się z przedstawicielami grup parafialnych w sali na plebani. Będzie to ostatni punkt wizytacji. Postarajmy się jak najliczniej wziąć udział w tych ważnych wydarzeniach dla naszej parafii, by podkreślić jedność wspólnoty parafialnej z Ks. Biskupem, który przybywa do nas w imieniu Jezusa Chrystusa, Najwyższego Pasterza. Plan wizytacji jest osobno wywieszony w gablotce i zamieszczony na internetowej stronie parafialnej. Proszę również o tradycyjne udekorowanie swoich domostw wzdłuż ul. Głównej, którą ks. bp będzie jechał.
 6. Próba dla wszystkich ministrantów i aspirantów, którzy w niedzielę zostaną ministrantami w poniedziałek o godz. 18.00.
 7. Od jutra wolontariusze naszej parafii będą prowadzić zbiórkę ofiar z przeznaczeniem na kwiaty do ołtarzy na Boże Ciało i na organizację Misji Parafialnych przypadających pod koniec czerwca. Przed zbiórką proszę wszystkich wolontariuszy o odbiór folderów z programem Misji.
 8. W minionym tygodniu został odnowiony cokół z figurą Matki Bożej przy naszym kościele. Serdecznie za wykonaną pracę dziękuję p. Dariuszowi Szychowi.
 9. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i GN w cenie 10 zł. Mały GN w cenie 7 zł. i 3 egzemplarze Extra GN poświęconego wybitnym matkom sławnych ludzi Kościoła, które są w zakrystii. Koszt 14 zł.
 10. Dzisiaj w zabytkowym parku i ogrodzie zmysłów w Dalkowie odbywa się całodniowy festiwal kwitnących rododendronów i azalii z bogatym programem towarzyszącym. Szczegóły na plakacie.
 11. 8 czerwca w Rokitnie odbędzie się Diecezjalny Dzień Młodych, na który zaproszona jest młodzież, szczególnie ta, która już przyjęła sakrament bierzmowania. Szczegóły na plakacie.
 12. Serdecznie dziękuję rodzicom dzieci 1 Komunijnych za wszelką pomoc udzieloną swoim dzieciom, aby jak najpiękniej przeżyły spotkanie z Jezusem Miłosiernym w piątek i Eucharystycznym dzisiaj. Dziękuję za dobrą współpracę zwłaszcza tym rodzicom, na których pomoc można było zawsze liczyć! Dziękuję za prace porządkowe w minionym tygodniu, za skoszenie trawy, wysprzątanie kościoła i udekorowanie kwiatami, a także bardzo dziękuję za dar dla parafii, którym jest rzutnik multimedialny z ekranem. Szczególne podziękowanie składam p. katechecie Adrianowi za trud przygotowania dzieci do 1 spowiedzi i 1 Komunii św, za próby z dziećmi w kościele i wiele czasu i serca poświęconego dzieciom. Bardzo dziękuję 4 księżom z sąsiednich parafii za posługę w konfesjonale w miniony piątek. Serdecznie dziękuję panom Mateuszowi i Łukaszowi za instalację tradycyjnych brzózek na dzisiejszą niedzielę. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii i wszelką pomoc w wielu obszarach życia i funkcjonowania naszej parafii. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę pięknej niedzieli, radosnej wiary w Jezusa zmartwychwstałego i obfitości darów Ducha Świętego do wiary żywej i odważnej.

Ks. Marek Waściński, proboszcz