Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia  Parafialne na uroczystość Najświętszej Trójcy – 26.05.2024r.

 1. Dziś i jutro przeżywamy w naszej parafii wizytację kanoniczną, którą przeprowadza J.E. Ks. Bp Paweł Socha. W trakcie Mszy św. o godz. 12.00 ks. bp przyjmie grupę chłopców do grona ministrantów. Po Mszy św. w kościele będzie spotkanie z wszystkimi kandydatami do bierzmowania, dziećmi 1-komunijnymi, ministrantami i rodzicami tych 3 grup. Dodatkowo ks. bp przyjedzie do Serbów w jutrzejszy poniedziałek na Mszę św. i po Nabożeństwie Majowym spotka się z przedstawicielami grup parafialnych i osobami zaangażowanymi w życie parafii. Spotkanie odbędzie się w sali na plebani, będzie to ostatni punkt wizytacji. Cały plan wizytacji jest od tygodnia w gablotce i na internetowej stronie parafialnej.
 2. Dzisiaj jest ostatni dzień przyjęcia Komunii św. wielkanocnej. Jest to obowiązek wynikający z przykazania kościelnego.
 3. W czwartek 30.05 przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św w Serbach o 8.00 i 10.00 wraz z procesją do 4 ołtarzy. W Goli Msza św. z procesją o godz. 14.00. W tym dniu jest obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Serdecznie proszę naszych Parafian, którzy dotąd dbali o ołtarze, aby również w tym roku zbudowali i udekorowali ołtarze na trasie procesji. Mieszkańców Serbów Starych proszę o postawienie trzeciego ołtarza przy ul. Kościelnej. Wszystkich Parafian proszę o udekorowanie okien i domów, co jest również formą wyznania wiary. Do sypania kwiatów przed Najświętszym Sakramentem proszę dziewczynki, zwłaszcza 1 komunijne i rocznicowe, natomiast chłopców proszę, aby w strojach 1 komunijnych szli za ministrantami. Do procesji zapraszam delegacje wspólnot modlitewnych i chętne osoby do niesienia baldachimu, sztandarów i feretronów parafialnych. Szczególnie proszę młodzież, aby niosła sztandar św. Stanisława Kostki.
 4. Najwłaściwszym uczczeniem Bożego Ciała jest obecność na uroczystości z czystą duszą i przyjęcie Bożego Ciała z miłością w Komunii św. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą św.
 5. Próba sypania kwiatów przed Bożym Ciałem będzie w środę o godz. 18.00. Kwiatki zbieramy we własnym zakresie.
 6. Codziennie od piątku 31.05 do czwartku 06.06 będzie tzw. oktawa Bożego Ciała z procesją eucharystyczną wokół kościoła.
 7. W uroczystość Bożego Ciała w ruinach kościoła św. Mikołaja odbędzie się koncert uwielbieniowy w wykonaniu głogowskich artystów. Początek o godz. 21.00, wstęp wolny.
 8. W związku z tzw. długim weekendem czerwcowym w najbliższy piątek 09.06 udzielam wszystkim Wiernym na terenie naszej parafii dyspensy od niespożywania pokarmów mięsnych z zastrzeżeniem, aby każda osoba powyżej 14 roku życia, która korzysta z dyspensy, zmówiła w tym dniu „dziesiątkę Różańca św.” w int. o silną wiarę dla wszystkich naszych Parafian.
 9. Od soboty rozpoczniemy nabożeństwa ku czci NSPJ. W tym dniu jest również nabożeństwo 1 sobotnie wraz ze zmianą tajemnic różańcowych, które rozpocznie się o godz. 10.00.
 10. W przyszłą niedzielę będziemy gościć kapłana redemptorystę z Tuchowa, który na wszystkich Mszach św. wygłosi kazania zachęcając do udziału w czerwcowych misjach parafialnych. O godz. 12.00 będzie rocznica 1 Komunii św. Spowiedź św. we własnym zakresie.
 11. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i GN w cenie 10 zł. Mały GN na miesiąc czerwiec w cenie 7 zł.
 12. Serdecznie dziękuję panu katechecie Adrianowi za zorganizowanie czwartkowej pielgrzymki do Grodowca dla dzieci 1 Komunijnych i ich rodziców. Dziękuję wszystkim za wieloraką pomoc przy organizacji wizytacji ks. bpa w naszej parafii. Dziękuję panu Zdzisławowi z Głogowa za odnowienie wszystkich drzwi wejściowych naszego kościoła. Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii składam serdeczne Bóg zapłać! Wszystkim Parafianom i Gościom życzę pięknej niedzieli, radosnej wiary w Boga Trójjedynego i dobrego wypoczynku w gronie swoich bliskich.

Ks. Marek Waściński, proboszcz