Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

30 maja – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Obecność Boga żywego

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa ma dla nas charakter bardzo szczególny. Wiąże się z procesjami eucharystycznymi i publicznym, radosnym wyznaniem wiary w żywą obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Ewangelie czytane przy czterech ołtarzach podkreślają różne aspekty obecności Boga żywego pośród Jego ludu. Ewangelia z liturgii Mszy Św. przytacza Markowy opis ustanowienia sakramentu Eucharystii. Pan Jezus w przemienionych postaciach chleba i wina zostawia nam swoją żywą obecność. Od tej chwili chleb łamany we wspólnocie Kościoła to Ciało Jezusa, a wino to Krew przymierza wylana za wielu.

Panie Jezu, dziękuję Ci za Twoją obecność, za to, że przychodzisz do mojego serca w sakramencie Eucharystii. Dziękuję Ci, że mnie nawiedzasz, uświęcasz, ożywiasz i umacniasz. Amen.

Wg. „Słowo na każdy dzień” „Ewangelia 2024”