Ogłoszenia  Parafialne na 9 Niedzielę Zwykłą – 2.06.2024r.

1. Zakończyliśmy w miniony poniedziałek oficjalną wizytację naszej parafii przez ks. bpa Pawła Sochę. Było to bardzo udane historyczne wydarzenie w naszej parafii. Oficjalny protokół powizytacyjny będzie wystosowany przez ks. bpa w okresie wakacyjnym. Dziękuję wszystkim zaangażowanym za wszelką pomoc w przygotowaniu wizytacji.
  2. Dziś gościmy w naszej parafii ks. Mariusza Chyrowskiego – redemptorystę z Tuchowa, który na wszystkich Mszach św. głosi kazania zachęcając do udziału w czerwcowych misjach parafialnych.
  3. Dziś na Mszy św. o godz. 12.00 dzieci klas 4 przeżywają rocznicę 1 Komunii św.
  4. W czerwcu codziennie po Mszy św. śpiewamy Litanię do NSPJ.
  5. Od minionej niedzieli grono ministrantów naszej parafii powiększyło się o 6 chłopców (3 z Serbów i 3 z Goli)
  6. Do czwartku 06.06 trwa tzw. oktawa Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. odbywa się procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszam dzieci do sypania kwiatków.
  7. W czwartek po procesji eucharystycznej zapraszam na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską w związku ze zbliżającym się odpustem parafialnym i misjami.
  8. W najbliższy piątek przypada Uroczystość NSPJ. Jest to jednocześnie 1 piątek miesiąca, okazja do spowiedzi św. od godz. 16.15, dlatego w tym dniu kancelaria parafialna będzie czynna do godz. 16.00.  Z racji przypadającej uroczystości nie obowiązuje post od spożywania pokarmów mięsnych.
  9. W 1 piątek miesiąca od godz. 10.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną.
  10. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL i IFT w Zielonej Górze.
  11. W związku ze zbliżającym się odpustem w sanktuarium w Rokitnie z naszego dekanatu organizowany jest wyjazd autokarowy na centralne uroczystości w sobotę 15 czerwca. Szczególnie ks. bp Tadeusz Lityński zaprasza wszystkich nadzwyczajnych szafarzy Komunii św, oraz delegacje Parafialnych Rad Duszpasterskich. Koszt wyjazdu 80 zł, zapisy po każdej Mszy św.
  12. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i GN w cenie 10 zł. Mały GN na miesiąc czerwiec w cenie 7 zł. Na stoliku są również foldery z programem czerwcowych misji parafialnych.
  13. Serdecznie dziękuję wszystkim wolontariuszom za zbiórkę ofiar na kwiaty i organizację misji parafialnych. Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc w zorganizowaniu Uroczystości Bożego Ciała, a zwłaszcza za zbudowanie i piękne udekorowanie 4 ołtarzy na trasie procesji. Dzieciom sypiącym kwiatki, również w tygodniu i całej służbie liturgicznej serdecznie dziękuję! Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii składam serdeczne Bóg zapłać! Wszystkim Parafianom i Gościom życzę pięknej niedzieli i miłego wypoczynku w gronie swoich bliskich.

Ks. Marek Waściński, proboszcz