Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia  Parafialne na 10 Niedzielę Zwykłą – 9.06.2024r.

1. Dziś niedziela adoracyjna w miejsce ubiegłej.

2. W czerwcu codziennie po Mszy o godz. 17.00 śpiewamy Litanię do NSPJ.

3. Dziś po każdej Mszy św jest zbiórka do puszek na KUL i IFT w Zielonej Górze.

4. W poniedziałek spotkanie popielgrzymkowe wszystkich, którzy brali udział w pielgrzymce do sanktuariów we Włoszech. Spotkanie rozpoczynamy Eucharystią o godz. 17.00.

5. W czwartek 13.06 przypada kolejna rocznica objawień fatimskich, w tym dniu zapraszam na procesję fatimską bezpośrednio po Mszy św.

6. W sobotę spotkanie dla wszystkich kandydatów do bierzmowania o godz. 11.00 w kościele w Serbach.

7. W miniony czwartek zakończyła się tzw. Oktawa Bożego Ciała. Dziękuję wszystkim, którzy codziennie angażowali się w procesję eucharystyczną wokół kościoła.

8. Za tydzień taca będzie przeznaczona na fundusz remontowy naszej parafii.

9. Kancelaria parafialna czynna w środę i piątek 15.30 – 16.30.

10. W związku ze zbliżającym się odpustem w sanktuarium w Rokitnie z naszego dekanatu organizowany jest wyjazd autokarowy na centralne uroczystości w najbliższą sobotę 15 czerwca. Szczególnie ks. bp Tadeusz Lityński zaprasza wszystkich nadzwyczajnych szafarzy Komunii św, oraz delegacje Parafialnych Rad Duszpasterskich. Koszt wyjazdu 70 zł, chętne osoby proszę o kontakt po każdej Mszy św.

11. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i GN w cenie 10 zł. Mały GN na miesiąc czerwiec w cenie 7 zł. Jest też nowy nr dwumiesięcznika Historia Kościoła, a w nim artykuły m.in. o Rzymie, Jerozolimie, Wawelu, Malborku, Santiago De Compostela, inkwizycji. 3 egzemplarze są w zakrystii, koszt 12 zł. Na stoliku są również foldery z programem czerwcowych misji parafialnych.

12. W Niedzielę 9 czerwca br. o godz. 18.00 Ksiądz Biskup Paweł Socha przewodniczyć będzie Nieszporom z kanonikami Głogowskiej Kapituły w uroczystej oprawie chóru Magnificat. Po nabożeństwie nastąpi poświecenie odrestaurowanej zakrystii i uroczyste otwarcie ścieżki edukacyjno – historycznej pod patronatem Fundacji PeKaO S.A.. Teksty nabożeństwa nieszporów będą dostępne w kruchcie kościoła. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tych wydarzeniach

13. Serdecznie dziękuję za troskę o czystość i wystrój naszego kościoła, a także za wszelkie zaangażowanie w piękno liturgii. Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii na tacę i na konto parafialne składam serdeczne Bóg zapłać! Bardzo zachęcam do przynoszenia do kościoła kwiatów ze swoich ogródków do ustrojenia ołtarzy. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę pięknej niedzieli i miłego wypoczynku w gronie swoich bliskich.

Ks. Marek Waściński, proboszcz