Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia  Parafialne na 11 Niedzielę Zwykłą – 16.06.2024r.

  1. Dziś przypada rocznica sakry biskupiej bpa Tadeusza Lityńskiego, ordynariusza naszej diecezji.
  2. Dziś przypada 3 niedziela miesiąca, taca jest przeznaczona na fundusz remontowy naszej parafii.
  3. W czerwcu codziennie po Mszy o godz. 17.00 śpiewamy Litanię do NSPJ.
  4. We wtorek 18.06 obchodzimy w naszej diecezji uroczystość Matki Bożej Rokitniańskiej. Główne uroczystości odpustowe odbyły się w Rokitnie w minioną sobotę.
  5. Już w najbliższą sobotę na Mszy św. o godz. 17.00 uroczyście rozpoczniemy MISJE ŚWIĘTE, które potrwają 8 dni do niedzieli 30 czerwca włącznie. Misje będą głosić dwaj kapłani redemptoryści Ireneusz Homoncik z Głogowa i Mariusz Chyrowski z Tuchowa, który 2 tygodnie temu głosił kazania przedmisyjne. Dołóżmy wszelkich starań, aby w tym czasie codziennie uczestniczyć w zajęciach misyjnych. Dokładny plan był roznoszony do domów przez wolontariuszy, gdyby ktoś jeszcze go nie miał, może wziąć ze stolika z gazetami. Postarajmy się jak najliczniej przyjść już na Mszę sobotnią o godz. 17.00.
  6. W piątek zakończenie roku szkolno-katechetycznego. Na Mszę św. o godz. 8.00 zapraszam uczniów naszej szkoły wraz z rodzicami, oraz nauczycieli i pracowników szkoły.
  7. Kancelaria parafialna czynna w środę i piątek 15.30 – 16.30.
  8. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i GN w cenie 10 zł. Mały GN w cenie 7 zł.
  9. Serdecznie dziękuję za poprowadzenie pod moją nieobecność Procesji Fatimskiej w miniony czwartek. Bardzo dziękuję wszystkim Panom zaangażowanym w odnowienie krzyża misyjnego stojącego na zewnątrz kościoła. Serdeczne Bóg zapłać państwu Bartkiewiczom za dwukrotne wykonanie kwiatowych kompozycji w kościele, a także dziękuję osobom, które ofiarowały kwiaty do kościoła. Został także zakupiony nowy wzmacniacz do nagłośnienia zarówno wewnętrznego, jak i zewnętrznego, który niebawem zostanie zainstalowany. Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii na tacę i na konto parafialne składam serdeczne Bóg zapłać, a także za ofiary do puszek z minionej niedzieli na katolickie uczelnie wyższe. Bardzo zachęcam do przynoszenia do kościoła kwiatów ze swoich ogródków do ustrojenia ołtarzy. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę pięknej niedzieli i miłego wypoczynku w gronie swoich bliskich.

Ks. Marek Waściński, proboszcz