Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia  Parafialne na 12 Niedzielę Zwykłą – 23.06.2024r.

 1. Rozpoczęliśmy 8 dniowe MISJE  PARAFIALNE pod hasłem „W KRZYŻU ZBAWIENIE”, które będą głosić dwaj kapłani redemptoryści: Ireneusz Homoncik z Głogowa i Mariusz Chyrowski z Tuchowa. Serdecznie ich witamy w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy mocy Ducha Świętego w głoszeniu Ewangelii. Dokładny program misji jest na stronie parafialnej, w gablotce, na folderach i będzie przypominany z dnia na dzień. Bardzo prosimy o jak najliczniejszy udział w tym pięknym czasie Bożej łaski, który przypada raz na 10 lat.
 2. W trakcie trwania misji Msze św. codziennie są w Serbach o 8.00 i 19.00, w Goli o 17.30. Wyjątkiem jest sobota, w której Suma Odpustowa będzie o 18.00, a w Goli o 16.30.
 3. W tym tygodniu przypadają 2 uroczystości: jutro Narodzenie Św. Jana Chrzciciela, w sobotę Św. Apostołów Piotra i Pawła – odpust naszej parafii. Po uroczystej Sumie Odpustowej, która rozpocznie się o godz. 18.00 odbędzie się festyn parafialny z wieloma atrakcjami, na który serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości.
 4. Zwracam się do chętnych Parafian z prośbą o upieczenie ciast na nasz festyn.
 5. Jutro po wieczornej Mszy św. odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami Serbów, która zakończy się na cmentarzu.
 6. W środę odbędzie się spowiedź misyjna: w Serbach 7.30-8.00, oraz 18.15-19.00, w Goli 17.00-17.30.
 7. W piątek od godz. 11.15 księża misjonarze odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Również w piątek o godz. 19.00 na cmentarzu będzie Msza św. w int. zmarłych proboszczów i wszystkich zmarłych parafian.
 8. Kancelaria parafialna w czasie wakacji będzie czynna tylko w środy 15.30 – 16.30.
 9. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i GN w cenie 10 zł. Mały GN w cenie 7 zł.
 10. W związku z zakończeniem roku szkolno-katechetycznego składam serdeczne podziękowanie panu katechecie Adrianowi, a także uczącej w przedszkolu pani Iwonie Zogas-Osadnik za całoroczny trud pracy katechetycznej z dziećmi i młodzieżą naszej szkoły. Bardzo serdecznie dziękuję Dyrekcji i pracownikom szkoły za wzorową współpracę.
 11. Serdecznie dziękuję wszystkim Panom za prace przy odnowieniu krzyża misyjnego, który w minionym tygodniu ponownie został umieszczony w dotychczasowym miejscu przy kościele. Bóg zapłać za ofiarowanie kwiatów do kościoła i dekorację ołtarzy, a także za skoszenie trawy przy kościele. Serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii na tacę i na konto parafialne, oraz za ofiary złożone na fundusz remontowy w ubiegłą niedzielę. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę bogactwa łaski Bożej na czas Misji Parafialnych, a także dobrego wakacyjnego wypoczynku wszystkim uczniom i pracownikom naszej szkoły. Szczęść Boże!

Ks. Marek Waściński, proboszcz