Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia  Parafialne na 13 Niedzielę Zwykłą – 30.06.2024r.

  1. Dziś kończymy 8 dniowe MISJE  PARAFIALNE pod hasłem „W KRZYŻU ZBAWIENIE”. Bardzo dziękujemy naszym dwom misjonarzom Ireneuszowi Homoncikowi i Mariuszowi Chyrowskiemu za ten piękny czas głoszenia nam Ewangelii, posługi sakramentalnej i modlitewnej. Bardzo dziękuję również za to, że wnieśli sobą bardzo miłą atmosferę we wspólnym tygodniowym mieszkaniu na plebani. Niech Wam dobry Bóg będzie najlepszą nagrodą!
  2. Wracamy w tygodniu do Mszy św. o godz. 17.00, wyjątkowo w poniedziałek Msza będzie o godz. 8.00.
  3. W środę święto ku czci św. Tomasza Apostoła.
  4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św.
  5. Nabożeństwo pierwszo sobotnie ze zmianą tajemnic różańcowych od godz. 10.00
  6. Kancelaria parafialna w czasie wakacji będzie czynna tylko w środy 15.30 – 16.30.
  7. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i GN w cenie 10 zł. Mały GN w cenie 7 zł.
  8. Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie naszego festynu parafialnego, a w szczególności p. Beacie Szwiergiel, głównej organizatorce. Dziękuję p. Jarosławowi Adaszyńskiemu za nagłośnienie festynu, p. Sołtysowi Tadeuszowi za organizację stołów i ławek, wszystkim, którzy upiekli ciasta, przygotowali ciepłe posiłki i napoje i wszelkie atrakcje festynowe. Dziękuję panom Mateuszowi i Adrianowi za udział w prezentacji patronów naszej parafii, a panu Aleksandrowi – zawodowemu aktorowi – za koordynację tego przedstawienia. Bóg zapłać zespołowi Serbowiacy, naszym strażakom i służbie liturgicznej ołtarza. Serdeczne podziękowania składam p. Monice za udekorowanie kościoła kwiatami, paniom Marii i Irenie za całotygodniową pracę w kuchni na plebani. Bardzo dziękuję panom Bernardowi i Leszkowi za służenie swoimi samochodami w odwiedzinach chorych w miniony piątek, oraz panom szafarzom za wszelką pomoc w minionym tygodniu. Bóg zapłać za wszelkie dary, których tak dużo było od dobrych ludzi w minionym tygodniu. Z całego serca wszystkim Dobroczyńcom dziękuję! Wszystkim Parafianom i Gościom życzę obfitych trwałych owoców Misji Parafialnych, a także dobrego i bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku!

Ks. Marek Waściński, proboszcz