Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Zakończenie Misji Świętych w naszej parafii

W niedzielę 30 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie trwających od 22 czerwca Misji Świętych, które prowadzili dwaj kapłani redemptoryści Ireneusz Homoncik z Głogowa i Mariusz Chyrowski z Tuchowa.
Wsłuchiwaliśmy się w słowo Boże, które rozbrzmiewało podczas Eucharystii. W sposób szczególny spojrzeliśmy na nasze życie w świetle Bożego Dzieła Odkupienia.
Swoje spotkanie misyjne przeżywały dzieci i młodzież, małżonkowie i rodzice, chorzy i starsi. Na parafialnym cmentarzu zanosiliśmy modlitwy w intencji zmarłych oraz pochyliliśmy się nad rzeczami ostatecznymi człowieka.

Był to piękny czas dla wielu parafian i tych, którzy chcieli być bliżej Boga i zrozumieć istotę modlitwy, wiary, darów oraz łask jakie możemy otrzymać od Ducha Świętego poprzez stawiennictwo Maryi. Dla wielu był to czas odnowienia, ale również zadumy nad swoich dotychczasowym życiem – czas naprawiania relacji z ludźmi, z którymi żyjemy, pracujemy, osób bliższych i dalszych naszemu sercu, których kochamy a także tych, których nie akceptujemy. W swoich osobistych modlitwach nie zapomnijmy podziękować Panu Bogu za dar Misji Świętych.

W niedzielę uroczystą mszę świętą o godz. 12.00 rozpoczęliśmy przed kościołem, przy Krzyżu Misyjnym. Został on poświęcony, tak samo jak małe krzyże misyjne, które parafianie przynieśli ze sobą. Na zakończenie Misji kapłani wraz z wiernymi ucałowali Krzyż Misyjny. (zobacz zdjęcia)
Niech Słowo, które usłyszeliśmy w tym Świętym czasie ożywia nasze życie, wiarę oraz wyda obfite owoce.

Po zakończeniu uroczystej mszy św. z kazaniem misyjnym dla wszystkich delegacja parafian podziękowała księżom misjonarzom. Pani Jolanta Mika przygotowała piękne słowa:

Były także podziękowania dla naszego księdza proboszcza Marka Waścińskiego: