Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia  Parafialne na 2 Niedzielę Wielkiego Postu – 01.03.2026r.

  1. Dziś po każdej Mszy św. jest zbiórka do puszek na cele misyjne Ad gentes. Dziś zapraszam na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 13.00. W okresie Wielkiego Postu nie uczestniczymy w hucznych zabawach.
  2. Jutrzejsza Msza św. w Serbach jest odwołana.
  3. W Wielkim Poście pamiętamy o jego 3 filarach: modlitwie, poście i jałmużnie, którą tradycyjnie składamy do skarbonki przy konfesjonale.
  4. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w środę od 15.30 do 16.30 i piątek od 15.30 do 16.00.
  5. W piątki Wielkiego Postu zapraszam na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszy św.
    W najbliższy piątek będzie Droga Krzyżowa specjalnie dla dzieci naszej parafii.
  6. W tym tygodniu przypadają 1 czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź 1 piątkowa będzie od godz. 16.15. Chorzy z posługą sakramentalną będą odwiedzeni tydzień później w ramach rekolekcji wielkopostnych. Nabożeństwo 1 Sobotnie wraz ze zmianą tajemnic różańcowych rozpocznie się o godz. 8.00.
  7. Do nabycia jest najnowsza prasa katolicka: Gość Niedzielny 10 zł, Niedziela 12 zł, Mały Gość Niedzielny 7zł. Pojawiły się również 2 bezpłatne gazety: Dore Nowiny – ciekawe pismo ewangelizacyjne, które warto przeczytać i podać dalej, oraz ilustrowane pismo wydawane przez Fundację Małe Stópki, które zachęca do zbliżającego się w marcu Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Bardzo zachęcam do wzięcia do domu.
  8. Od dziś można kupić w zakrystii świece paschaliki na stół wielkanocny. Kosztują 25 zł.
  9. Multikino w Głogowie zaprasza na dodatkową projekcję bardzo ciekawego filmu pt. „Wielkie ostrzeżenie”. Jest to spojrzenie na życie człowieka z perspektywy samego Boga. Drugi seans odbędzie się w czwartek 5 marca o godz. 18.30. Bilet kosztuje 17 zł.
  10. Serdeczne Bóg zapłać ks. proboszczowi z Wilkowa, który mnie zastąpił przez 2 dni w minionym tygodniu. Dziękuję za wszelkie zaangażowanie się w piękno liturgii Mszy św. i za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę pięknego przeżycia dzisiejszej niedzieli, dobrego wypoczynku i głębokiego duchowego przeżywania czasu Wielkiego Postu.

Ks. Marek Waściński, proboszcz