Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia Parafialne na 6 Niedzielę Wielkanocną 10.05.2026r. (Serby)

  1. Nabożeństwo Majowe dziś o godz. 13.00, w dni powszednie po Mszy św. Zgodnie z wytycznymi naszej kurii diecezjalnej Litanię Loretańską śpiewamy przed bocznym Ołtarzem Maryjnym, a nie jak dotąd przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
  2. Po dzisiejszym Nabożeństwie Majowym będzie krótkie spotkanie z rodzicami dzieci 1 Komunijnych.
  3. W poniedziałek Msza św. będzie o godz. 8.00.
  4. Próby przed 1 spowiedzią i  Komunią św. odbędą się w poniedziałek i w środę o 18.00.
  5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 w kościele w Serbach grupa 23 dzieci uroczyście przystąpi po raz pierwszy do przyjęcia Komunii św. Uprzejmie proszę, aby w tym dniu osoby nie związane z 1 Komunią św. uczestniczyły we Mszy św. o godz. 8.00 w Serbach lub o 12.00 w Goli. Spowiedź dla dzieci 1 Komunijnych i ich rodzin będzie w piątek 15.05 o godz. 15.30.
  6. W środę 13 maja przypada kolejna rocznica objawień Maryi w Fatimie. W tym dniu po Mszy św. odbędzie się pierwsza tegoroczna Procesja Fatimska.
  7. W czwartek przypada święto ku czci św. Macieja Apostoła.
  8. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w środę od 15.30 do 16.30.
  9. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na fundusz remontowy naszej parafii.
  10. 13 czerwca w Rokitnie odbędzie się Diecezjalny Dzień Młodzieży. Zapraszamy do wyjazdu młodzież naszej parafii. To wydarzenie jest już ostatnim w tym roku z 4 do wyboru, w których mają obowiązkowo uczestniczyć kandydaci do bierzmowania, którzy rozpoczęli formację wg nowej formuły. Zorganizowany wyjazd będzie z parafii św. Mikołaja w Głogowie, koszt 60 zł. zapisy u ks. proboszcza do 24 maja.
  11. W związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej zaprasza do udziału w obchodach XIV Diecezjalnego Dnia Dziecka w Rokitnie. Festyn odbędzie się w sobotę 30 maja 2026 r. w godzinach 11:00-15:00 na terenie Sanktuarium Matki Bożej w Rokitnie. Zapisane grupy oraz osoby indywidualne otrzymają upominek. Szczegóły na plakacie i stronie www.caritaszg.pl
  12. Do nabycia jest najnowsza prasa katolicka: Gość Niedzielny 10 zł, Niedziela 12 zł, Mały Gość Niedzielny 7zł.
  13. Bardzo dziękuję ks. Janowi Sobolewskiemu, który mnie zastąpił w czasie moich rekolekcji kapłańskich. Wszystkim zaangażowanym w piękno liturgii Mszy św., a także za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, składam serdeczne Bóg zapłać! Wszystkim Parafianom i Gościom życzę pięknej niedzieli i dobrego wypoczynku przed kolejnym tygodniem naszych zajęć.

W ubiegłą niedzielę zmarł ks. abp Józef Michalik, który był ordynariuszem naszej diecezji w latach 1986-1993. W poniedziałek w gorzowskiej katedrze o godz.18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w jego intencji, na którą są serdecznie zaproszeni kapłani i wierni naszej diecezji.

Wczoraj pożegnaliśmy zmarłą naszą wieloletnią parafiankę śp. Bronisławę Miszkiewicz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

                                               Ks. Marek Waściński, proboszcz