Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Liturgiczna Służba Ołtarza

O historii ministrantów

Termin łaciński ministrare oznacza „służyć, pomagać”. Służymy Bogu, kiedy przyczyniamy się do tego, aby liturgia była piękna. Słowo ministrant wskazuje szczególnie na służbę we Mszy św. Ministrant jest pomocnikiem przy sprawowaniu Mszy św. i podczas innych nabożeństw liturgicznych. Od kiedy istnieją ministranci? Odpowiedź na to pytanie jest właściwie bardzo prosta: od kiedy w ogóle istnieje nabożeństwo. Czytaj więcej…

Patroni ministrantów:

Modlitwa ministranta:

LSO w naszej parafii

Liturgiczna Służba Ołtarza w naszej parafii składa się z 12 ministrantów i 5 lektorów. Wspólnota ma także kilku kandydatów, którzy przygotowują się do posługi ministranta. Oprócz posługi przy Ołtarzu, która jest centralnym elementem życia wspólnoty, odbywają się również spotkania w ramach formacji duchowej.

Z życia wspólnoty:


Nowi lektorzy w parafii


8 maja 2021

Liturgiczna Służba Ołtarza

W Sobotę 8 maja, podczas corocznej pielgrzymki Liturgicznej Służby Ołtarza, w kościele pw. NMP Królowej Polski w Głogowie, odbyły się

Czytaj więcej…