Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Parafialny Zespół Caritas

O Caritas Polska

Caritas jest największą organizacją dobroczynną w Polsce, której historia sięga lat 20. XX wieku. W swojej dzisiejszej działalności docieramy do setek tysięcy potrzebujących w całym kraju i poza jego granicami. Od 1990 roku jesteśmy instytucją charytatywną Konferencji Episkopatu Polski, a od 2004 r. posiadamy status organizacji pożytku publicznego (KRS 0000198645).

Nasze działania charytatywne w Polsce koncentrują się na udzielaniu pomocy żywnościowej osobom potrzebującym poprzez prowadzenie zbiórki żywności w ramach akcji „Tak. Pomagam!”, realizację Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa, oraz projektów: Spiżarnia Caritas, Kromka Chleba Caritas, Karta “Na codzienne zakupy” i Wigilia Caritas. Rodzinom, dzieciom i młodzieży pomagamy realizując programy: Wakacyjna Akcja Caritas, Program „Skrzydła” i „Dwa Talenty”, Tornister Pełen UśmiechówWigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Przywracamy wiarę w siebie, dajemy nadzieję, włączając naszych podopiecznych do programów: „Damy radę!”, Jałmużna Wielkopostna, serwis uratujecie.pl, projekt „2 kroki”, Uliczny Patrol Medyczny, Trochę ciepła dla bezdomnego. Sprawnie i szybko docieramy do rodzin, które straciły dom i cały dobytek życia. Dzięki działaniom emergency służymy natychmiastową pomocą ofiarą wichur, kataklizmów, klęsk żywiołowych w Polsce i na świecie. Wspieramy też cudzoziemców, dla których tworzymy Centra Pomocy Migrantom i Uchodźcom.

Caritas Polska koordynuje pracę 41 diecezjalnych i archidiecezjalnych Caritas w Polsce, wspierając je w wykonywaniu ich zadań. Caritas diecezjalne prowadzą w całym kraju ponad 1000 wyspecjalizowanych placówek, w tym m.in. schroniska/noclegownie dla bezdomnych, warsztaty terapii zajęciowej, domy dla samotnych matek z dziećmi, jadłodajnie dla ubogich, okna życia, hospicja i ośrodki kolonijne.

Zobacz Kodeks Etyczny Caritas Polska

O Parafialnym Zespole Caritas

Tekst w przygotowaniu

Działania Parafialnego Zespołu Caritas

Parafialny Zespół Caritas zaprasza do włączenia się w akcję „Paczka dla Ukrainy”. Informacja ze Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej: Przyłącz się do

Parafialny Zespół Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom od przyszłej niedzieli rozprowadzać będzie świece małe w cenie 6 PLN i duże