Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Diecezjalne rekolekcje adwentowe

„Wierzę w Kościół” – to temat diecezjalnych rekolekcji adwentowych, które w dniach 20-23 grudnia wygłosi ks. prof. Andrzej Draguła. Będzie można je zobaczyć w telewizji i w internecie.

Nauki rekolekcyjne będą głoszone w niedzielę o 10.30, a w dni powszednie – o godz. 19. Zainteresowani mogą je śledzić dzięki transmisji na antenie TVP3 Gorzów Wlkp.

Jak wyjaśnia rekolekcjonista (w najnowszym wywiadzie dla „Gościa Niedzielnego” na niedzielę 20 grudnia), jego zamiarem jest wyjaśnić, co kryje się pod sformułowaniami, które powtarzamy, recytując wyznanie wiary: „Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół”.

Wybór tematu został podyktowany tym, że „żyjemy w trudnym dla Kościoła czasie, w czasie kryzysu jego wiarygodności, ale także w czasie wzmożonej krytyki”. Aby zgorszenie spowodowane grzechem członków Kościoła nie prowadziło do odrzucenia Chrystusa, ks. Draguła pragnie więc przypomnieć w rekolekcyjnych nauczaniach, że Kościół to nie zamknięta korporacja, a mistyczne Ciało Chrystusa i wspólnota otwarta na wszystkich.