Ogłoszenia Parafialne na II Niedzielę Zwykłą – 16.01.2022r.

1. Dzisiaj II Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Taca na Fundusz Remontowy.
  2. W tym tygodniu na spotkanie kolędowe do kościoła zapraszam:
            17 stycznia (poniedziałek) – ul. Słoneczna, Rumiankowa, Makowa, Bratkowa, Sławska, Skowronkowa
             18 stycznia (wtorek) – ul. Ogrodowa i Żytnia
             19 stycznia (środa) –  ul. Główna (nr nieparzyste)
             20 stycznia (czwartek) –  ul. Główna (nr parzyste), Wiosenna
           21 stycznia (piątek) –  ul. Wałowa, Kolejowa, Wodna
  3. We wtorek 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  4. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W piątek obchodzimy Dzień Babci, w sobotę Dzień Dziadka.
  6. W sobotę 36 rocznica śmierci Sługi Bożego Bpa. Wilhelma Pluty.
  7. W przyszła niedzielę Parafialny Zespół Caritas przeprowadzi zbiórkę do puszek na pomoc poszkodowanej w pożarze rodzinie z ul. Parkowej.
  8. Rok liturgiczny, którego centrum jest Pascha Pana, w wymiarze tygodniowym niedzielna Msza święta, opisany jest także błogosławionym życiem Matki Najświętszej i świętych, którzy podobali się Bogu. Dlatego gorąco zachęcam do czytania w rodzinach żywotów świętych Pańskich świadomego wybierania imion chrześcijańskich do sakramentu chrztu świętego i bierzmowania.
  9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, dzisiaj polecam tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny.
  10. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii i złożone dzisiaj na Fundusz Remontowy. Dziękuję także rodzinom, które złożyły w minionym tygodniu ofiary na sprzątanie kościoła. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje Święto w tym tygodniu składam najserdeczniejsze życzenia.