Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia na XIV Niedzielę Zwykłą – 03.07.2022 r.

  1. Dzisiaj XIV Niedziela Zwykła. 
  2. W dniach od 2 – 12 sierpnia odbędzie się kolejna 42. Piesza Pielgrzymka z Głogowa na Jasną Górę pod hasłem: „Aby wszyscy byli jedno”. Zapraszam do udziału we wspólnym pielgrzymowaniu. Zapisy przez Internet. 
  3. Wszystkich, którzy z różnych powodów nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce zapraszam do pielgrzymowania duchowego oraz materialnego wsparcia pątników. Karty duchowego pielgrzyma można otrzymać w zakrystii.
  4. Rozpoczął się czas wakacji, dlatego pamiętajmy o obowiązku udziału w niedzielnej Eucharystii, modlitwie i przestrzeganiu przepisów np. drogowych, korzystania z kąpielisk, poruszania się szlakami turystycznymi.
  5. Pamiętajmy, że w miejscach sakralnych obowiązuje strój godny, a nie swobodny.
  6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, polecam tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięcznik WPiS.
  8. Dziękuję za pomoc w przygotowaniu naszego parafialnego święta. Za udział w sumie odpustowej: szafarzom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, niosącym chorągwie, baldachim, feretron, dziewczynkom sypiącym kwiatki, przybyłym gościom i parafianom,  Jakubowi za dokumentowanie naszych uroczystości.
  9. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękuję także rodzinom, które złożyły w minionym tygodniu ofiary na sprzątanie kościoła. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje Święto w tym tygodniu składam najserdeczniejsze życzenia.