Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia na V Niedzielę Zwykłą – 05.02.2023r.

  1. Dziś obchodzimy pierwszą niedzielę miesiąca. Ponieważ w całej diecezji odczytywany jest list ks. Bpa Tadeusza Lityńskiego, nie będzie dziś tzw. Niedzieli Adoracyjnej.
  2. W najbliższą sobotę 11 lutego obchodzimy wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Jest to tradycyjny Światowy Dzień Chorego. Na sobotnią Mszę św. zaproszone są szczególnie osoby chore wraz z opiekunami. W trakcie Mszy św. będzie zbiorowo udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych, który przynosi ulgę w cierpieniu, daje siłę do walki z chorobą, daje odpuszczenie grzechów tym, którzy nie są w stanie wyspowiadać się, a także może wg woli Bożej przynieść uzdrowienie z choroby. Sakrament Namaszczenia może przyjąć każdy poważnie chory i będący w stanie łaski uświęcającej. Osoby obłożnie chore, które chcą przyjąć Sakrament Namaszczenia, a nie mogą przybyć do kościoła, odwiedzę w ich domach. Proszę o zgłaszanie adresów.
  3. Wzorem ubiegłych lat w dniu 11 lutego chorych mieszkańców naszej parafii odwiedzą wolontariusze z Parafialnego Zespołu Caritas.
  4. W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Chorego, dziś po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek na potrzeby hospicjów w naszej diecezji.
  5. Można kupić najnowszą prasę katolicką. Tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela kosztują 10 zł. Miesięcznik Mały Gość Niedzielny 7 zł. Jest już numer z lutego.
  6. Kancelaria parafialna jest czynna w środy i piątki od godz. 15.30.
  7. W środy Msza św. jest poprzedzona Nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy.
  8. W czwartek 9 lutego o godz. 18.00 w kościele będzie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z grupy starszej, czyli klas 8 i 1 ponadpodstawowych. Proszę, aby młodzież przyniosła ksero swoich dzienniczków, oraz metryki chrztu, jeśli ten sakrament był poza Serbami. Oba dokumenty należy włożyć do podpisanej imiennie koperty.
  9. Serdecznie podziękowanie składam wywodzącemu się z naszej parafii kapłanowi redemptoryście Pawłowi Głodowiczowi, który w trakcie tygodniowego pobytu w domu rodzinnym pomagał w posłudze duszpasterskiej naszej parafii. Życzymy mu owocnej pracy duszpasterskiej w Toruniu i zawsze serdecznie zapraszamy do rodzinnej parafii. Również bardzo dziękuję ks. Proboszczowi Grzegorzowi z Wilkowa, który mnie zastąpił przez kilka dni w poprzednim tygodniu.
  10. W miniony wtorek zdemontowano wystrój świąteczny w naszym kościele. Bardzo dziękuję wszystkim niezawodnym Parafianom, którzy podjęli się tego zadania. Dziękuję również za ofiary wpłacane na tacę i na konto parafialne, za ofiary na remont kościoła, dla organistów, na sprzątanie kościoła i za opłatki. Dziękuję za ozdobienie ołtarza kwiatami, oraz za wysprzątanie kościoła. Życzę błogosławionej niedzieli, dobrego wypoczynku i jak najpiękniejszego czasu świętowania w gronie rodziny i najbliższych.

Ks. Marek Waściński