Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkanocną – 30.04.2023 r.

 1. Zmarł o. Henryk Smólski – redemptorysta, wieloletni misjonarz w Argentynie i Brazylii. W pierwszych latach swojego kapłaństwa o. Henryk pracował w parafii Serby (1959-1961), oddając się pionierskiej działalności odbudowy świątyni i konsolidacji żywego Kościoła w tych tak trudnych powojennych czasach na ziemiach zachodnich. Polubił tę pracę, zaskarbił sobie uznanie i wdzięczność parafian, dlatego w późniejszych latach, gdy już pracował na misjach zagranicznych, odwiedzając Ojczyznę w czasie urlopów, nie omijał Serbów, gdzie jako młody kapłan stawiał swoje pierwsze kroki duszpasterskie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!
 2. Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. zwrócił się z prośbą o odczytanie krótkiego komunikatu. Policja przypomina podstawowe zasady ochrony przed próbami oszustw i wyłudzeń. Narażone na nie są zwłaszcza osoby starsze. W województwie lubuskim w 2022 r. seniorzy stracili z tego powodu niemal 2 miliony złotych. Policja ostrzega, aby nie przekazywać żadnych pieniędzy osobom, które przez telefon podają się za członków rodziny (wnuków, czy dalekich krewnych) lub za policjantów, nie przekazywać numerów i haseł kont bankowych, nie wierzyć w żadne „znakomite okazje” zakupów, nie wpuszczać do domu obcych bez towarzystwa sąsiadów lub kogoś z rodziny, nie przekazywać pieniędzy akwizytorom czy inkasentom i nie podpisywać z nimi żadnych umów, a transakcje zawierać w siedzibie firmy. Policja oznajmia, że nigdy nie prosi o przekazanie gotówki ani zaangażowanie w akcję zatrzymania przestępców. Zwraca się też do bliskich osób starszych, aby zadbali o bezpieczeństwo seniorów. W każdej sytuacji budzącej podejrzenia należy się kontaktować z policją na bezpłatny numer alarmowy 112. Całość listu – na tablicy ogłoszeń.
 3. Dziś w Kościele przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza i modlimy się o nowe powołania do służby w Kościele.
 4. Jutro rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa Majowe będą codziennie po Mszy św. o 17.00.
 5. W środę 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski, Msze św. będą w porządku niedzielnym wraz z aktem oddania Polski NMP.
 6. W maju będziemy przeżywać uroczystość 1 Komunii św. w dniu 21 maja w Serbach i 28 maja w Goli, oraz rozpoczniemy Nabożeństwa Fatimskie 13 maja.
 7. Próba dla dzieci przed 1 Komunią w czwartek o godz. 16.00. Obecność wszystkich dzieci obowiązkowa.
 8. W czwartek wspomnienie św. Floriana, w sobotę święto ku czci św. Jakuba Apostoła.
 9. W tym tygodniu przypada 1 piątek miesiąca, okazja do spowiedzi od godz. 16.30. Nabożeństwo 1 sobotnie wraz ze zmianą tajemnic Żywego Różańca 6 maja od godz. 10.00. Serdecznie zapraszam wszystkich członków róż różańcowych zarówno z Serbów, jak i z Goli.
 10. Odwiedziny chorych w piątek 5 maja od godz. 10.00. Gdyby ten termin komuś nie pasował to proszę o telefoniczne zgłoszenie.
 11. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko w piątek od godz. 15.30.
 12. W sobotę 6 maja w Paradyżu odbędzie się diecezjalna pielgrzymka służby liturgicznej. Proszę, aby po Mszy na chwilę zostali ministranci i aspiranci wraz z rodzicami. Natomiast w niedzielę 7 maja będzie diecezjalna pielgrzymka Przyjaciół Paradyża. Proszę o kontakt osoby chętne do wyjazdu.
 13. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i GN w cenie 10 zł. Mały GN na miesiąc maj w cenie 7 zł.
 14. W minioną niedzielę na odnowienie figury NSPJ zebraliśmy kwotę 2991 zł. Na konto parafialne na ten cel wpłynęło łącznie 1150 zł, razem 4141 zł., czyli ok 50% potrzebnej sumy. Serdeczne Bóg zapłać. Ofiarę można wpłacać na konto parafialne z dopiskiem „Figura Jezusa”.
 15. Dla wszystkich kandydatów do bierzmowania z kl 8 i 1 ponadpodstawowych w najbliższy piątek o godz. 18.00 odbędzie się Nabożeństwo Pokutne z wręczeniem krzyży. Obecność wszystkich zamierzających przystąpić do bierzmowania jest obowiązkowa!
 16. Bardzo dziękuję za serdeczność, pamięć i modlitwę z okazji moich imienin w minionym tygodniu. Dziękuję za wszelkie ofiary składane na tacę i konto parafialne. Bóg zapłać anonimowym Dobroczyńcom za ufundowanie nowego welonu naramiennego do nabożeństw z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Wszystkim życzę dobrego wypoczynku w niedzielę, jak i w całym weekendzie majowym. Szczęść Boże!

Ks. Marek Waściński